Reklama

Jak marszałek z marszałkiem

19/05/2019 09:30

W ubiegłą środę, 8 maja, w lubaczowskim Muzeum Kresów spotkały się zarządy województw podkarpackiego i lubelskiego, na czele z marszałkami Władysławem Ortylem i Jarosławem Stawiarskim. Rozmowy dotyczyły możliwości współpracy.

Spotkaniu przyświecał jeden cel: rozwój obu regionów. Samorządowcy zastanawiali się w Lubaczowie, jak go osiągnąć. A efektem było podpisanie deklaracji o współpracy. Ma ona bardzo szeroki zakres, zakładający m.in. wymianę doświadczeń, ale też koordynację wspólnych inicjatyw, troskę o poprawę i ochronę środowiska przyrodniczego i otoczenia kulturowego[paywall] . W tym kontekście wiele rozmawiano o Roztoczu, jako regionie o niebagatelnym potencjale. Podkreślano też potrzebę rozwoju dostępności komunikacyjnej oraz konieczność jak najlepszego przygotowania się do nowej perspektywy budżetowej UE na lata 2021-2027.

Z szacunkiem o sąsiadach

– Mamy układy komunikacyjne między sobą, realizujemy wspólne programy, a teraz będziemy  poszukiwać nowej jakości, nowego wymiaru naszych działań, które będziemy mogli realizować  w zbliżającej się perspektywie finansowej – mówił na briefingu prasowym po konferencji marszałek W. Ortyl. –  Przyjechaliśmy tu po naukę, doświadczenie i know how, które nasi przyjaciele z Podkarpacia mają. Wy zarządzacie regionem już 6 lat, my dopiero 6 miesięcy. A uczyć trzeba się od najlepszych – uzupełniał jego wypowiedź marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-05-19 12:15:58

    Jak pięknie oprawione nic a nic nie znaczące deklaracje współpracy.Dwa regiony a granic a między nimi trwalsza  i trudniejsza do pokonania niż granica państwowa.Praktycznie żadnej płaszczyzny do współpracy.Ale nie ma się co dziwić skoro w naszym regionie nawet między sąsiednimi miastami nie ma współpracy a z niektórymi nawet brak komunikacji.Z Przemyśla do Sanoka czy też Krosna dojazd jest bardziej skomplikowany niż do Albanii. Oczywiście miast tych też nic a nic nie łączy na żadnej płaszczyźnieNic dziwnego,ze jesteśmy jako region w ogonie europy skoro nawet w regionie nie umiemy współpracować czy też wzajemnie się wspierać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tońcio - niezalogowany 2019-05-19 12:18:37

    Czyli zacznie się wyprowadzanie pieniędzy z budżetu Podkarpacia do budżetu Lubelskiego.Żal.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama