W przeddzień Święta Niepodległości w szkołach i przedszkolach w mieście zorganizowano uroczyste akademie.
– 10 listopada uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących imienia Stefana Banacha w Jarosławiu mieli okazję odśpiewać piosenkę Serce w plecaku. Tego dnia młodzież z kilku klas zaprezentowała też[paywall] przygotowany przez siebie montaż słowno-muzyczny. Część artystyczna była poświęcona 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oswobodzenia się ze 123-letniej niewoli. Główną częścią programu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. A śpiewali wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, występujący artyści i zebrani uczniowie. To innowacyjny sposób propagowania kultury i dziedzictwa narodowego, krzewienia wśród młodzieży poczucia patriotyzmu. Uczniowie świetnie wczuli się w swoją rolę, śpiewali z wielkim zaangażowaniem i uczuciem – podsumowała Agnieszka Podobińska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu.
Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek uczciło narodowe święto mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w jarosławskim opactwie. Z kolei maluchy z Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy zorganizowały wspaniale przedstawienie, podczas którego na swój sposób przedstawiły publiczności, jak rozumieją obchodzoną rocznicę.
Praktycznie każda szkoła i przedszkole, zarówno na terenie Jarosławia, jak i sąsiednich miasteczek czy wsi, na swój sposób uczciła tak ważne dla Polaków święto.

fot.Izabela Plęs
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im S. Banacha w Jarosławiu również zorganizował obchody z okazji Święta Niepodległości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze