Reklama

Jak świętowały szkoły i przedszkola?

21/11/2015 14:54

W przeddzień Święta Niepodległości w szkołach i przedszkolach w mieście zorganizowano uroczyste akademie.

– 10 listopada uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących imienia Stefana Banacha w Jarosławiu mieli okazję odśpiewać piosenkę Serce w plecaku. Tego dnia młodzież z kilku klas zaprezentowała też[paywall] przygotowany przez siebie montaż słowno-muzyczny. Część artystyczna była poświęcona 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oswobodzenia się ze 123-letniej niewoli. Główną częścią programu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. A śpiewali wszyscy: dyrekcja, nauczyciele, występujący artyści i zebrani uczniowie. To innowacyjny sposób propagowania kultury i dziedzictwa narodowego, krzewienia wśród młodzieży poczucia patriotyzmu. Uczniowie świetnie wczuli się w swoją rolę, śpiewali z wielkim zaangażowaniem i uczuciem – podsumowała Agnieszka Podobińska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu.

Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek uczciło narodowe święto mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w jarosławskim opactwie. Z kolei maluchy z Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy zorganizowały wspaniale przedstawienie, podczas którego na swój sposób przedstawiły publiczności, jak rozumieją obchodzoną rocznicę.

Reklama

Praktycznie każda szkoła i przedszkole, zarówno na terenie Jarosławia, jak i sąsiednich miasteczek czy wsi, na swój sposób uczciła  tak ważne dla Polaków święto.


fot.Izabela Plęs
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im S. Banacha w Jarosławiu również zorganizował obchody z okazji Święta Niepodległości.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama