W listopadzie Zespół Szkół w Zarzeczu obchodził 15. rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. Z tej okazji odbyło się spotkanie, którego celem było utworzenie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej.
Wśród zebranych gości znaleźli się m.in. metropolita lwowski ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, wójt gminy Zarzecze Wiesław Kubicki, radny sejmiku Tomasz Bury, wicekurator Alina Pieniążek, lokalni radni, dyrektorzy zaproszonych szkół, duchowni oraz uczniowie. Na uroczystość przybyli[paywall] również wraz z uczniami przedstawiciele Polskiego Pro Gimnazjum im. Jana Pawła II z Wilna.
Tego dnia nastąpiło również uroczyste przekazanie relikwii Jana Pawła II. Dokonał go ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. W swoim wystąpieniu wyraził nadzieję, że relikwie będą przypominać mieszkańcom o postawie tego wielkiego Polaka.

fot.Justyna SŁOTA
Ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski oraz zaproszeni goście przy pomniku Jana Pawła II.
W trakcie uroczystości jako pierwszy głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Krzysztof Majkowski, który w swym wystąpieniu przypomniał, skąd wziął się pomysł wyboru na patrona szkoły Jana Pawła II. Głos zabrał również wójt gminy Zarzecze Wiesław Kubicki. Podkreślił, że każdy jubileusz skłania do refleksji i wspomnień o przeszłości. Podziękował również za przekazane relikwie i zaznaczył, że postać Jana Pawła II jest dla Zarzecza postacią szczególną.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze