– Sukcesy, jakie odnoszą nasi sportowcy, doskonale pokazują, że Jarosław sportem stoi –- podkreślał burmistrz Waldemar Paluch podczas konferencji prasowej podsumowującej działalność klubów i stowarzyszeń sportowych miasta w bieżącym roku. Spotkanie z mediami było okazją do wręczenia nagrody dla klubu UKS „Tramp” oraz klubu MKS „San Pajda”.
W Jarosławiu działa obecnie 14 klubów otrzymujących wsparcie z budżetu miasta. Zrzeszają blisko 1500 zawodników i zawodniczek. Czuwa nad nimi 82 trenerów i instruktorów. W klubach działają m.in. sekcje: piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, koszykowej, sportów walki (boks, judo, aikido, kick boxing), tenisa stołowego, łucznictwa, pływania i lotnictwa[paywall].
I miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Polski w Drużynowych Zawodach w Łucznictwie w kategorii Mikst „Młodzik” w VII Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików oraz III miejsce, brązowy medal i tytuł II wicemistrzów w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie w kategorii mężczyzn „Senior”, „Junior” „Junior Młodszy”, „Młodzików” i „Młodzików Młodszych” – te osiągnięcia zawodników klubu UKS „Tramp” dały im szczególne wyróżnienie burmistrza Jarosławia.

fot.UM Jarosław
Siatkarki MKS SanPajda wyróżnione za znaczące sukcesy na krajowej arenie.
Drugie wyróżnienie przypadło siatkarkom klubu MKS „San Pajda”. Dziewczyny wywalczyły je, zdobywając III miejsce i brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski „MŁODA LIGA U-23”, VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek i Kadetek oraz uzyskując powołanie zawodniczek do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w kat. U-17 i U-19.
Wyróżniono też najważniejsze osiągnięcia w innych dyscyplinach sportu.
Zawodnicy klubu „Sokół” Jarosław zdobyli m.in. tytuł mistrza świata, wicemistrza Europy seniorów, wicemistrzów Polski seniorów i juniorów młodszych w formule FullContakt.
Klub Autonomiczne Zrzeszenie CombatAikido Jarosław może się pochwalić złotymi i srebrnymi medalami w Zawodach Pucharu Europy seniorów, srebrnym i brązowym medalem w Pucharze Europy juniorów młodszych i juniorów Federacji IKB – aikido.
Złoty medal i tytuł indywidualnego – akademickiego mistrza Polski w boksie w wadze superciężkiej dla reprezentanta klubu AZS PWST-E Jarosław.

fot.UM Jarosław
Seniorzy JKS 1909 też wypadli nieźle.
Do najważniejszych osiągnięć w piłce nożnej zaliczono awans zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego do Makroregionalnej Ligi Trampkarzy, powołanie pięciu zawodników SMS do kadry województwa w kat. trampkarz, awans juniorów starszych JKS do I Podkarpackiej Ligi Piłki Nożnej, zajęcie szóstego miejsca w rozgrywkach I Ligi Juniorów Młodszych i awans do grupy mocniejszej w tej klasie rozgrywkowej oraz awans seniorów JKS 1909 do Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski PZPN.
Zawodnicy klubu PKS „Kolping” Jarosław wywalczyli I miejsce i złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski w kat. „Żaków”, IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w kat. „Młodzików” oraz VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Superlidze Tenisa Stołowego. Sukcesem jest też powołane zawodniczek do reprezentacji Polski i udział w Międzynarodowych Zawodach Word Tour w kat. kadetek we Władysławowie, udział zawodników klubu w Mistrzostwach Świata w Düsseldorfie.
Podsumowując znaczące osiągnięcia, wspomniano również o innych dyscyplinach sportu, których reprezentanci odnoszą sukcesy. W tym roku dofinansowanie sportu z budżetu miejskiego jest niemal dwukrotnie wyższe niż rok wcześniej i wynosi ponad 1,5 mln zł. To według burmistrza owocuje znaczącym sukcesami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze