Reklama

Jarosław w kwiatach [ZDJĘCIA]

14/07/2016 11:03

Ogród Joanny Jaskuły został uznany za najpiękniejszy w Jarosławiu. W kategorii taras palmę pierwszeństwa przyznano Bernadecie Skrzyńskiej, a najlepiej utrzymanym trawnikiem może się pochwalić Maciej Mroczka. W Jarosławiu podsumowano konkurs na najpiękniejszy ogród, taras i trawnik. Przy okazji rozdawano mieszkańcom sadzonki roślin.

Święto kwiatów i ogrodów zorganizowano w ramach Dni Jarosławia, włączając się do ogólnokrajowej akcji „Polska w Kwiatach”. Oprócz podsumowania konkursu czekały na uczestników niespodzianki oraz możliwość wzięcia udziału w zabawie, w której nagrodami były sadzonki roślin ozdobnych. – Akcję prowadził Witold Czuksanow, gospodarz programu „Rok w ogrodzie”[paywall] w TVP1. Z blisko 400 sadzonek, udostępnionych bezpłatnie przez lokalnego przedsiębiorcę, odwiedzający Rynek mogli stworzyć własne kompozycje i upiększyć nimi swój balkon czy taras. Przygotowana została też ziemia ogrodowa i doniczki. Wystarczyło odebrać paszport uczestnika, odwiedzić 4 stoiska ogrodnicze, odpowiedzieć na proste pytanie lub wykonać zadanie. Z wypełnionym paszportem organizatorzy zapraszali po odbiór kwiatów. Były też konkursy dla uczestników akcji. W zabawy chętnie angażowały się dzieci – podsumowuje jarosławskie święto kwiatów Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza.

W kwiatowej akcji uczestniczyło sporo jarosławian, a konkurs i prowadzone przy jego podsumowaniu zabawy promowały ekologiczne postawy oraz skłaniały do zainteresowania się ozdobną rolą roślin.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości