Ostateczną kwotę zebraną podczas 30. Finału WOŚP poznamy 30 marca. Już dziś jednak wiadomo, że orkiestra znów poszła na rekord, a deklarowana kwota zbiórki to 136 mln 282 tys. 325 zł. Jaką cegiełkę dołożyły do wspólnej puli sztaby z naszego regionu? Jarosław znów okazał się bezkonkurencyjny.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 3 dekady. 30. finał odbył się w ubiegłą niedzielę, 30 stycznia, i choć było wietrznie i deszczowo, a na domiar złego pandemicznie, nie powstrzymało to wolontariuszy przed wyjściem na ulice, a orkiestra wielkich serc zagrała mocno i z przytupem.
Najbogatszą ofertę WOŚP w regionie[paywall] przygotował sztab w Jarosławiu. Tu zbiórki zaczęły się już 29 stycznia.
W galerii „Stara Ujeżdżalnia” niemal cały dzień trwały występy i animacje dla dzieci. Podobny happening w galerii zorganizowano zresztą dnia następnego.
W niedzielę gwiazdami byli uczniowie szkoły muzycznej „Strefa dźwięków” z Jarosławia oraz zespoły Stowarzyszenia EM-ART.
Do tego sporo było wydarzeń sportowych. Rankiem w parku miejskim im. Bohaterów Monte Cassino odbył się bieg uliczny „Policz się z cukrzycą”, jarosławskie Gorące Morsy morsowały najpierw w Radymnie nad ZEK-iem, a potem w specjalnym zbiorniku ustawionym przez strażaków na terenie PWSTE.
Program imprez dopełniła jeszcze skierowana do pasjonatów motoryzacji Wielka Przeprawa Świątecznej Pomocy oraz strzelnica interaktywna na PWSTE. Przez cały dzień trwały aukcje przedmiotów ofiarowanych WOŚP.
Tradycyjnie o g. 20 na Rynku spotkali się przyjaciele orkiestry na „Światełku do nieba”.
Efekt? Przeszło 136 tys. zł zebranych do puszek, ale liczenie wciąż trwa.
W Lubaczowie osią 30. finału WOŚP był koncert w Miejskim Domu Kultury. Tu wystąpili: Spectrum, Music Rage, Defenders, chór dziecięco-młodzieżowy „Canzonetta”, Mr. Pollack, studio piosenki MDK oraz Crazy Train.
O g. 20 zorganizowano „Światełko do nieba”. W sumie w kwestach w mieście i różnych punktach powiatu udało się zebrać 101 tys. 779,78 zł – tu także nie jest to wynik ostateczny.
W Przeworsku sztab orkiestry mieścił się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga. Do południa WOŚP bazowała na wolontariuszach rozsianych w różnych częściach miasta i powiatu.
Po g. 16 w MOK rozpoczął się doroczny koncert WOŚP połączony z licytacjami. Wystąpiły zespoły Veloce, Bemol i Blant, a także solistki Patrycja Kontek, Kinga Walaszek, Aleksandra Gujda, Barbara Filip oraz Zofia Majcher.
Ponadto na scenie zaprezentował się Dariusz Gnatek z układem break dance, a także Grzegorz Zych ze swoim lightshow.
Sztab w Przeworsku zebrał 60 tys. 570,53 zł, choć to prawdopodobnie jeszcze nie jest kwota ostateczna.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze