Reklama

Jarosławianie wybrali radnych dzielnicowych

04/05/2016 16:36

– Tegoroczne wybory cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem mieszkańców. W zebraniach wyborczych we wszystkich 7 dzielnicach wzięło udział łącznie 539 z nich. Kandydowało 158– informuje Kancelaria Burmistrza Jarosławia. Z wyliczeń wynika, że udział w wyborach wzięło ponad 1,5 procent dorosłych mieszkańców Jarosławia. Wynik ten ratusz określił jako wyjątkowo wysoki.

Wyliczenia pokazują, że zainteresowanie mieszkańców było znikome. Liczba uprawnionych do głosowania w Jarosławiu podczas ostatnich wyborów samorządowych wynosiła ponad 32 tys. Nawet przy założeniu, że liczba dorosłych jarosławian jest znacznie mniejsza, bo dużo osób wyjechało, udział niezbyt świadczy o zainteresowaniu. W siedmiu dzielnicach kandydowało prawie[paywall] 160 osób. To jedna trzecia tych, którzy na zebrania przyszli.

Rady dzielnic jako forma samorządu

– Zgłaszajcie kandydatów. Osoby znane w lokalnym środowisku, zaufane i angażujące się w sprawy dzielnicy. Rady Dzielnic będą formą umożliwiającą decydowanie o najważniejszych sprawach i priorytetowych kierunkach – apelował burmistrz przed wyborami i organizował spotkania w każdej dzielnicy. Te pokazały, że „osoby znane w środowisku” w sporej części już jakieś funkcje związane z samorządem pełnią. W jarosławskich radach dzielnic mamy 6 radnych miejskich, 2 radnych powiatowych i kilku pracowników urzędu miasta. Samym wybranym nie bardzo się to podoba i nawet wśród radnych miejskich, którzy w radach dzielnic zasiedli, słychać głosy niezadowolenia. – Proszę popatrzeć, ile nas do rad dzielnic weszło – mówi niezadowolony rajca miejski, zastrzegając, że robi to anonimowo.

Reklama

Reprezentacja dzielnicy ma dbać o jej sprawy i współpracować z innymi jednostkami samorządowymi w obszarze miasta. W Jarosławiu dystans między radą miasta a radą dzielnicy został skrócony. Pozostaje pytanie, czy mandatariusz obu rad ma więcej mocy?

Kto w radach dzielnic?

Przewodniczącym rady w Dzielnicy nr 1 został radny powiatowy Wiesław Strzępek,  w Dzielnicy nr 2 przedstawiciel jarosławskich przedsiębiorców Zbigniew Dąbrowski, w Dzielnicy nr 3 Marcin Zaborniak, były pracownik ratusza, a obecnie dyrektor w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Radzie Dzielnicy nr 4 szefuje Grażyna Strzelec, radna powiatowa i pracownik ratusza. W Dzielnicy nr 5 przewodniczącym został Sebastian Kogut, w Dzielnicy nr 6 Piotr Marmuźniak, a w Dzielnicy nr 7 Marcin Nazarewicz.

Reklama
Na pierwszej, po wyborach do rad dzielnic, sesji miejskiej, podczas której Janusz Szkodny, przewodniczący rady miasta, witał wybranych i gratulował im zaufania, zjawiło się tylko trzech przedstawicieli rad dzielnic. Byli to przewodniczący pierwszej, czwartej i siódmej. Byli też radni miejscy zasiadający również w radach dzielnic, ale oni reprezentowali RM.

Składy rad


Rada Dzielnicy nr 1: Paweł Banaś, Józef Bednarczyk, Hubert Hołowaty, Krzysztof Kiper, Jerzy Kornafel, Teresa Krasowska, Wiesław Markowicz, Joanna Mordarska, Henryk Pelc, Bogdan Rygiel, Tadeusz Sanakiewicz, Elżbieta Sęk, Wiesław Strzępek, Mariusz Tarnawski, Magdalena Wieczorkiewicz.

Rada Dzielnicy nr 2: Bogdan C[paywall]ichy, Magdalena Cisek-Skiba, Zbigniew Dąbrowski, Zbigniew Hanas, Tadeusz Harasz, Edward Kilar, Piotr Kozak, Tadeusz Krupa, Józef Lis, Marek Litwiński, Renata Lotycz, Zygmunt Petru, Bogusław Skiba, Stanisław Słota, Elżbieta Śliwińska.

Reklama

Rada Dzielnicy nr 3: Tadeusz Bartnik, Grzegorz Bednarski, Bogusław Brożek, Piotr Chmura, Emil Czujko, Jacek Jabłoński, Grzegorz Jusięga, Mirosław Lotycz, Elżbieta Mazur, Wojciech Nalepa, Zygmunt Pawełek, Eugeniusz Rusinek, Tadeusz Szczepanik, Mirosław Twardowski,  Marcin Zaborniak.

Rada Dzielnicy nr 4: Bogusław Duda, Krystyna Franczak, Andrzej Homa, Ewelina Jakubek, Jacek Klimczak, Dariusz Kociuba, Jolanta Korbut, Teresa Kwiecień, Bożena Łanowy, Andrzej Skrzypek, Alicja Słoma, Paweł Socha, Grażyna Strzelec, Olimpia Szpunar, Wacław Wielgos.

Reklama

Rada Dzielnicy nr 5: Edward Bańko, Dorota Batiuk-Jankiewicz, Tomasz Bereska, Jerzy Gorlic, Jacek Marian Hołub, Jacek Jagoda, Sebastian Kogut, Bogdan Kowalczyk, Konrad Kucab, Przemysław Kuczyński, Andrzej Kwiatkowski, Marek Martynowski, Rafał Młynarski, Tadeusz Słowik, Ewa Ziółkowska

Rada Dzielnicy nr 6: Aneta Czajkowska, Ewelina Czechowska, Piotr Czerniecki, Maciej Dymnicki, Jolanta Makarowska, Piotr Marmuźniak, Zygmunt Marecki, Zdzisław Okopski, Bronisław Przewrocki, Łukasz Roga, Robert Sarnecki, Rafał Skoczylas, Adam Skulski, Lucjan Skulski, Wiktor Szajowski.

Reklama

Rada Dzielnicy nr 7: Zenon Skrzypek, Ewa Skrzypek, Mariusz Walter, Wioletta Pluta, Marcin Nazarewicz, Anna Mędrek, Grzegorz Pięknik, Piotr Kuchta, Magdalena Pszon, Henryk Cisek, Wiesław Ciurko, Mateusz Prokuski, Anna Rawska, Natalia Skorupka, Elżbieta Arian-Bartoszek. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama