Reklama

Jarosławianka z tytułem najbardziej wysportowanej miss [ZDJĘCIA]

Zawodową przyszłość wiąże wprawdzie z architekturą, ale jej marzeniem jest także rozwijać się w świecie modelingu, tym bardziej, że świat mody pociągał ją od najmłodszych lat. Razem z mamą śledziła co roku w telewizji konkurs Miss Polonia, nie zdając sobie wówczas sprawy, że przyjdzie taki dzień, kiedy to ona będzie jedną z jego bohaterek. Klaudia Mendyka w tegorocznej odsłonie rywalizacji o tytuł najpiękniejszej rozsławiła Jarosław, trafiając do ścisłego finału i sięgając po koronę Miss Polonia Sportu 2022.

W finale Miss Polonia 2021/2022, który odbył się we Włocławku, 27 maja, wzięło udział 20 kandydatek, wśród nich jarosławianka Klaudia Mendyka.

Reprezentantka naszego regionu awansowała do ścisłej dziesiątki dziewcząt walczących o tytuł Miss Polonia 2022. Nie udało jej wprawdzie zdobyć głównej korony, za to przywiozła z konkursu jeden z tytułów dodatkowych, przyznawanych m.in. przez partnerów i sponsorów tegorocznej edycji wyborów.

By zostać Miss Sportu 2022, Klaudia musiała wykazać się[paywall] hartem ducha i sprawnością fizyczną. Finalistki tegorocznego konkursu zmierzyły się bowiem w 3 konkurencjach sportowych w urokliwej scenerii kompleksu Studio Sante w Warszawie.

W pierwszej z gąbkowymi hantlami na stopach musiały przejść całą długość basenu. Kolejną było pływanie na czas. Klaudia Mendyka zaliczyła ją z czasem 11,8 sekundy. A ostatnia rozegrała się na sali do treningów EMS, gdzie dziewczęta wykonywały tzw. deskę na czas. Finalnie najlepszy wynik zanotowała właśnie 24-letnia jarosławianka.

Klaudia o udziale w konkursie Miss Polonia marzyła od dawna, w końcu postanowiła wziąć sprawy w soje ręce i po prostu spróbować. Aż trudno uwierzyć, że zdolna i piękna jarosławianka od najmłodszych lat była „nieśmiałą dziewczynką trzymającą się z boku”. Dziś tak postrzega siebie z czasów dzieciństwa.

Obecnie to idąca po swoje silna, uparta i twardo stąpająca po ziemi młoda kobieta, która pragnie pokazać innym dziewczynom, że każde marzenie ma sens i jest warte zrealizowania.

– Wszystkie jesteśmy wyjątkowe i nikt nie ma prawa nam wmówić, że jest inaczej – podkreśla. Klaudia w  ubiegłym roku obroniła pracę inżynierską na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera architekta, a od października rozpoczęła studia magisterskie na wydziale architektury Politechniki Śląskiej.

– W przyszłości chciałabym założyć własne biuro architektoniczne, zwiedzić jak najwięcej miejsc i rozwijać się w świecie modelingu – mówi o swoich planach.

Reklama

Podróże i moda to – poza architekturą – jej największe pasje. – Fascynuje mnie poznawanie nowych kultur i ludzi, marzę o podróży dookoła świata – powiedziała, startując w konkursie.

Ale interesuje się też behawiorystyką zwierząt i sportem, a do jej ulubionych dyscyplin należą: boks, wspinaczka, pływanie oraz taniec. Zapewne to umiłowanie wszelkich aktywności fizycznych pomogło naszej kandydatce w pokonaniu rywalek do tytułu Miss Polonia Sportu. Poza tym, jak każdy z nas, ma zwyczajne marzenia.

– Chciałabym być szczęśliwa, zdrowa i spełniona dzięki osiąganiu wyznaczonych celów – podkreśla.

Reklama

Laureatki tegorocznego konkursu

43. edycję konkursu Miss Polonia wygrała natomiast 25-latka z Białegostoku Krystyna Sokołowska. Nie kryjąc wzruszenia, odebrała bursztynową koronę z rąk Natalii Gryglewskiej. 

Tytuł I wicemiss otrzymała 25-letnia Karolina Malina z Kołobrzegu, a II wicemiss została 19-letnia Julia Baryga, studentka Politechniki Łódzkiej.

Miss Polonia Publiczności została finalistka Sandra Staszewska z Chodzieży. Swoje nagrody przyznali także partnerzy konkursu. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama