Zawodową przyszłość wiąże wprawdzie z architekturą, ale jej marzeniem jest także rozwijać się w świecie modelingu, tym bardziej, że świat mody pociągał ją od najmłodszych lat. Razem z mamą śledziła co roku w telewizji konkurs Miss Polonia, nie zdając sobie wówczas sprawy, że przyjdzie taki dzień, kiedy to ona będzie jedną z jego bohaterek. Klaudia Mendyka w tegorocznej odsłonie rywalizacji o tytuł najpiękniejszej rozsławiła Jarosław, trafiając do ścisłego finału i sięgając po koronę Miss Polonia Sportu 2022.
W finale Miss Polonia 2021/2022, który odbył się we Włocławku, 27 maja, wzięło udział 20 kandydatek, wśród nich jarosławianka Klaudia Mendyka.
Reprezentantka naszego regionu awansowała do ścisłej dziesiątki dziewcząt walczących o tytuł Miss Polonia 2022. Nie udało jej wprawdzie zdobyć głównej korony, za to przywiozła z konkursu jeden z tytułów dodatkowych, przyznawanych m.in. przez partnerów i sponsorów tegorocznej edycji wyborów.
By zostać Miss Sportu 2022, Klaudia musiała wykazać się[paywall] hartem ducha i sprawnością fizyczną. Finalistki tegorocznego konkursu zmierzyły się bowiem w 3 konkurencjach sportowych w urokliwej scenerii kompleksu Studio Sante w Warszawie.
W pierwszej z gąbkowymi hantlami na stopach musiały przejść całą długość basenu. Kolejną było pływanie na czas. Klaudia Mendyka zaliczyła ją z czasem 11,8 sekundy. A ostatnia rozegrała się na sali do treningów EMS, gdzie dziewczęta wykonywały tzw. deskę na czas. Finalnie najlepszy wynik zanotowała właśnie 24-letnia jarosławianka.
Klaudia o udziale w konkursie Miss Polonia marzyła od dawna, w końcu postanowiła wziąć sprawy w soje ręce i po prostu spróbować. Aż trudno uwierzyć, że zdolna i piękna jarosławianka od najmłodszych lat była „nieśmiałą dziewczynką trzymającą się z boku”. Dziś tak postrzega siebie z czasów dzieciństwa.
Obecnie to idąca po swoje silna, uparta i twardo stąpająca po ziemi młoda kobieta, która pragnie pokazać innym dziewczynom, że każde marzenie ma sens i jest warte zrealizowania.
– Wszystkie jesteśmy wyjątkowe i nikt nie ma prawa nam wmówić, że jest inaczej – podkreśla. Klaudia w ubiegłym roku obroniła pracę inżynierską na wydziale architektury Politechniki Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera architekta, a od października rozpoczęła studia magisterskie na wydziale architektury Politechniki Śląskiej.
– W przyszłości chciałabym założyć własne biuro architektoniczne, zwiedzić jak najwięcej miejsc i rozwijać się w świecie modelingu – mówi o swoich planach.
Podróże i moda to – poza architekturą – jej największe pasje. – Fascynuje mnie poznawanie nowych kultur i ludzi, marzę o podróży dookoła świata – powiedziała, startując w konkursie.
Ale interesuje się też behawiorystyką zwierząt i sportem, a do jej ulubionych dyscyplin należą: boks, wspinaczka, pływanie oraz taniec. Zapewne to umiłowanie wszelkich aktywności fizycznych pomogło naszej kandydatce w pokonaniu rywalek do tytułu Miss Polonia Sportu. Poza tym, jak każdy z nas, ma zwyczajne marzenia.
– Chciałabym być szczęśliwa, zdrowa i spełniona dzięki osiąganiu wyznaczonych celów – podkreśla.
43. edycję konkursu Miss Polonia wygrała natomiast 25-latka z Białegostoku Krystyna Sokołowska. Nie kryjąc wzruszenia, odebrała bursztynową koronę z rąk Natalii Gryglewskiej.
Tytuł I wicemiss otrzymała 25-letnia Karolina Malina z Kołobrzegu, a II wicemiss została 19-letnia Julia Baryga, studentka Politechniki Łódzkiej.
Miss Polonia Publiczności została finalistka Sandra Staszewska z Chodzieży. Swoje nagrody przyznali także partnerzy konkursu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze