Reklama

Jarosławska Rada Seniorów rozpoczęła pracę

02/02/2018 09:30

Dwanaście osób tworzy radę seniorów w Jarosławiu. Zostali wyłonieni w wyborach. Pierwsze posiedzenie mają już za sobą. Wybrali na nim przewodniczące i zastępcę, a wcześniej otrzymali zaświadczenia o wyborze. Rada ma aktywizować środowisko seniorów i wzmacniać ich udział życiu lokalnym.

– Jarosławska Rada Seniorów została powołana na wniosek burmistrza, uchwałą Rady Miasta Jarosławia. Kandydatów do rady mogły zgłaszać podmioty działające na rzecz osób starszych oraz co najmniej 5 mieszkańców spośród osób uprawnionych do wyboru rady. W wyborach przeprowadzonych 11 grudnia ub. r. mandaty do rady seniorów uzyskali: Jadwiga Machura, Marian Janusz, Władysław Linn, Elżbieta Mazur, Edward Tokarski, Stanisława Mikuła, Anna Kamińska, doc. dr inż. Ryszard Łubyk, Krystyna Franczak, Wojciech Pysz, Regina Krsek, Teresa Pysz – mówi Monika Sadurska z jarosławskiego magistratu.

Kadencja rady trwa 4 lata. Swoje zadania radni seniorzy wykonują społecznie. Będą inicjować przedsięwzięcia związane z integracją społeczną seniorów, pobudzaniem ich aktywności obywatelskiej, a także współpracować z miejskim samorządem przy opiniowaniu i rozstrzyganiu istotnych problemów dotyczących potrzeb osób w wieku senioralnym. Mają również brać udział w konsultowaniu projektów przygotowywanych przez radę miasta i burmistrza Jarosławia.

Reklama


fot.Monika Sadurska


fot.Monika Sadurska


Szefem Jarosławskiej Rady Seniorów został Marian Janusz (w środku), osoba o bardzo bogatym doświadczeniu samorządowym i obecny radny JRM. Na fotografii z burmistrzem Waldemarem Paluchem (po lewej) i wiceburmistrzem Dariuszem Traczem


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości