Dwanaście osób tworzy radę seniorów w Jarosławiu. Zostali wyłonieni w wyborach. Pierwsze posiedzenie mają już za sobą. Wybrali na nim przewodniczące i zastępcę, a wcześniej otrzymali zaświadczenia o wyborze. Rada ma aktywizować środowisko seniorów i wzmacniać ich udział życiu lokalnym.
– Jarosławska Rada Seniorów została powołana na wniosek burmistrza, uchwałą Rady Miasta Jarosławia. Kandydatów do rady mogły zgłaszać podmioty działające na rzecz osób starszych oraz co najmniej 5 mieszkańców spośród osób uprawnionych do wyboru rady. W wyborach przeprowadzonych 11 grudnia ub. r. mandaty do rady seniorów uzyskali: Jadwiga Machura, Marian Janusz, Władysław Linn, Elżbieta Mazur, Edward Tokarski, Stanisława Mikuła, Anna Kamińska, doc. dr inż. Ryszard Łubyk, Krystyna Franczak, Wojciech Pysz, Regina Krsek, Teresa Pysz – mówi Monika Sadurska z jarosławskiego magistratu.
Kadencja rady trwa 4 lata. Swoje zadania radni seniorzy wykonują społecznie. Będą inicjować przedsięwzięcia związane z integracją społeczną seniorów, pobudzaniem ich aktywności obywatelskiej, a także współpracować z miejskim samorządem przy opiniowaniu i rozstrzyganiu istotnych problemów dotyczących potrzeb osób w wieku senioralnym. Mają również brać udział w konsultowaniu projektów przygotowywanych przez radę miasta i burmistrza Jarosławia.



Szefem Jarosławskiej Rady Seniorów został Marian Janusz (w środku), osoba o bardzo bogatym doświadczeniu samorządowym i obecny radny JRM. Na fotografii z burmistrzem Waldemarem Paluchem (po lewej) i wiceburmistrzem Dariuszem Traczem
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze