Coroczna zbiórka na rzecz jarosławskiego hospicjum została przeniesiona na jesień. Zaplanowana na najbliższy weekend akcja wprawdzie się nie odbędzie, ale jej organizatorzy zapewniają, że nie zasypiają gruszek w popiele i intensywnie przygotowują się do kwesty w najbliższym możliwym terminie.
Zaplanowane na 24 – 26 kwietnia br. Jarosławskie Pola Nadziei zostały odwołane, co ma oczywiście związek z panującą w kraju sytuacją epidemiczną. Organizatorzy tej dorocznej akcji charytatywnej poinformowali, że zbiórka zostanie przeprowadzona jesienią. Najbardziej prawdopodobny termin[paywall], o ile rozwój epidemii nie pokrzyżuje tych planów, to 25 – 27 września. – Nadal się przygotowujemy, zbieramy wolontariuszy, robimy sztuczne żonkile i podtrzymujemy ducha pomocy potrzebującym. Wszystkim zaangażowanym w tę piękną akcję bardzo serdecznie dziękuję za dobrą wolę i cały dotychczasowy wysiłek – mówi jeden z organizatorów i koordynatorów kwesty, archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec. Tymczasem Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum wobec odroczenia dopływu funduszy ze zbiórki apeluje o wsparcie domu dla pacjentów onkologicznych w stanie terminalnym. Można je kierować na konta stowarzyszenia lub przekazując na jego rzecz 1 procent podatku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze