Reklama

Jazda na podwójnym gazie. Niektórym się nie upiecze


Dziś (10 kwietnia) od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili na terenie powiatu jarosławskiego działania „Trzeźwy poranek”. W grupie 1181 kierowców byli i tacy, którzy musieli się gęsto tłumaczyć.


Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Na 1181 skontrolowanych użytkowników czterech kółek dwóch nie miało czystego konta.  Przed g. 7 rano w Wiązownicy na ul. Warszawskiej funkcjonariusze z jarosławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierowcę Toyoty. Jak się okazało mieszkaniec gminy Wiązownica miał 0,84 promila alkoholu w organizmie. Będzie musiał ponieść konsekwencje  jazdy z promilami. 

Z kolei po g. 7 w Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński mundurowi skontrolowali kierującego Iveco 54-latka. Mieszkaniec powiatu myślenickiego, który siedział za kółkiem, wydmuchał  0,42 promila alkoholu. On również odpowie za popełnione wykroczenie. 

Reklama

– Jazda na „podwójnym gazie” niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne – przypominają policjanci z jarosławskiej komendy, apelując o rozsądek.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama