Dziś (10 kwietnia) od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili na terenie powiatu jarosławskiego działania „Trzeźwy poranek”. W grupie 1181 kierowców byli i tacy, którzy musieli się gęsto tłumaczyć.
Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Na 1181 skontrolowanych użytkowników czterech kółek dwóch nie miało czystego konta. Przed g. 7 rano w Wiązownicy na ul. Warszawskiej funkcjonariusze z jarosławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierowcę Toyoty. Jak się okazało mieszkaniec gminy Wiązownica miał 0,84 promila alkoholu w organizmie. Będzie musiał ponieść konsekwencje jazdy z promilami.
Z kolei po g. 7 w Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński mundurowi skontrolowali kierującego Iveco 54-latka. Mieszkaniec powiatu myślenickiego, który siedział za kółkiem, wydmuchał 0,42 promila alkoholu. On również odpowie za popełnione wykroczenie.
– Jazda na „podwójnym gazie” niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne – przypominają policjanci z jarosławskiej komendy, apelując o rozsądek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze