Reklama

Jechał przez Przemyśl z autem zapakowanym 2500 paczkami nielegalnych papierosów

We wtorek, 7 lutego, przemyscy policjanci i funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że po Przemyślu przemieszcza się samochód przewożący sporo papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Współpracując z policjantami z Pruchnika na terenie powiatu jarosławskiego zatrzymano 60-letniego mężczyznę i 44-letnią kobietę.

W aucie mieli 2500 paczek nielegalnych papierosów. Podczas kolejnych przeszukań mundurowi ujawnili dodatkowo 800 paczek.

Jak podaje przemyska policja, nie potwierdzono, by kobiet brała udział w procederze przestępczym. 60-latek zaś usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy – ponad 3300 paczek różnych marek.

Służby oszacowały, że Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie w podatku akcyzowym w kwocie ponad 65 tys. zł i podatku celnego ponad 1600 zł. 

Reklama

Policjanci zatrzymali mienie należące do mężczyzny (m.in. samochód) warte ponad 87 tys. zł. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru.


fot.KMP Przemyśl


fot.KMP Przemyśl
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama