Reklama

Jeden bilet na pociąg i autobus

18/05/2015 17:30

Na jednym bilecie będzie można podróżować i pociągiem i autobusem. Oprócz tego, wzdłuż tras kolejowych będą ograniczone koncesjonowane przewozy autobusowe. To propozycje samorządu województwa podkarpackiego na zwiększenie frekwencji w pociągach. Natomiast sami kolejarze proponują przywrócenie przewozów pasażerskich do Medyki oraz dalekobieżnych do Częstochowy i Gdyni.

Więcej połączeń

Kolejarze przedstawili szereg swoich propozycji na poprawę sytuacji. Jedną z nich jest przedłużenie połączeń relacji Rzeszów – Przemyśl do granicy państwa w Medyce. Aby zwiększyć frekwencję w pociągach, sugerują budowę przystanku osobowego na wysokości sklepu Castorama przy ul. Lwowskiej w Przemyślu.
Kolejne postulaty pracowników to m.in. zmodernizowanie wagonów, przywrócenie dalekobieżnych kursów do Częstochowy oraz Gdyni. Zwrócili również uwagę na potrzebę lepszej synchronizacji połączeń i ustalenia godzin odjazdów pociągów.
Padła propozycja, aby weekendowy szynobus z Zamościa do Rzeszowa, rozpoczynał swój kursu powrotny wcześniej. – Obecnie przyjeżdża do Rzeszowa przed północą. To jest za późno i nikt nim nie jedzie – zauważa J. Szczepański.

Transport zintegrowany

O działaniach urzędu marszałkowskiego mówi Lesław Kornak, dyrektor Departamentu Dróg i Transportu Zintegrowanego. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie biletu zintegrowanego. Jego posiadacz będzie mógł podróżować nie tylko pociągiem, ale również autobusem, który dowiezie go z centrum miasta do stacji kolejowej. – Wiele przystanków znajduje się na obrzeżach i to powoduje, że ludzie nie chcą korzystać z pociągów – mówi L. Kornak. Testowe wprowadzanie biletu rozpocznie się w sierpniu. Na razie tylko w Rzeszowie, ale jak zapewnia L. Kornak, jeśli będzie zainteresowanie w innych miejscowościach, tam również bilet zintegrowany będzie wprowadzany.
Kolejną propozycją jest program zintegrowanego transportu. Do jego wprowadzenia obliguje samorząd ustawa o transporcie zbiorowym. Zacznie ona obowiązywać 1 stycznia 2017 r. Władze naszego województwa będą wprowadzać koncesjonowane przewozy autobusowe. Na trasach, które będą pokrywać się z trasami linii kolejowych, przewozy autobusowe będą ograniczane do minimum.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    r - niezalogowany 2015-05-20 11:27:23

    Chcemy pociągu do Medyki! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości