Reklama

Jedno boisko kosztowało 19 tys. zł. Oba świecą pustkami

12 tys. zł udało się zaoszczędzić z kwoty 50 tys. zł przeznaczonej przez przemyskich radnych na budowę dwóch boisk do siatkówki plażowej, które powstały nad brzegiem Sanu, tuż obok kładki pieszo-rowerowej. Z prostego rachunku wynika, że jedno kosztowało 19 tys. zł. To dużo, bardzo dużo. Od kilkunastu dni oba place świecą pustkami.

Fakt przeznaczenia 50 tys. zł na budowę dwóch boisk do siatkówki plażowej wzbudził wiele dyskusji, ale i kontrowersji podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Wielu zastanawiało się, dlaczego z miejskiej kasy przeznacza się na ten cel tak horrendalną kwotę. Padło stwierdzenie, że nawet koszt jednego boiska na brazylijskiej Copacabanie podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro nie był aż tak wysoki. Jak się okazało, aż 50 tys. zł na wspomnianą inwestycję nie było potrzeba. „Wystarczyło” 38 tys. zł i dokładnie tyle wydano z miejskiej kasy[paywall]. Pieniądze pochodziły z oszczędności przy realizacji inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego za 2016 r. Sporo pytań podczas wspomnianej sesji miał radny Tomasz Schabowski (PO). – Jesteśmy tu po to, aby pilnować każdej złotówki wydawanej z miejskiej kasy. Nie jestem przeciwny budowie boisk. Chciałbym, aby było ich w naszym mieście jak najwięcej. Ale nie dwa do siatkówki plażowej za 50 tysięcy złotych. Sam metodą gospodarską wybudowałem na Kazanowie boisko za kilka tysięcy złotych – powiedział wówczas.

18 i 19 sierpnia br. odbyły się na nich Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w siatkówce plażowej. W pierwszym dniu kibiców można było policzyć na palcach obu rąk, w drugim było ich nieco więcej. Zmagania się skończyły, zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, zaproszeni, zacni goście rozjechali się do domów, a boiska zostały... Być może zakładano, że pojawiać się będą na nich codziennie tłumy chętnych do poodbijania piłki siatkowej. Przypuszczenia okazały się jednak złudne.

Reklama

Gdzie ci chętni?

W maju br. poruszaliśmy wspomnianą kwestię, pytając, ile poważnych turniejów na profesjonalnym placu odbędzie się w ciągu roku, biorąc po uwagę fakt, iż ciepłych miesięcy w roku w naszym kraju nie przybywa, a tendencja jest wręcz odwrotna. W tym roku nie odbędzie się już żaden. Na oba boiska mamy widok z okien redakcji. Od zakończenia mistrzostw, mimo że wciąż trwają wakacje, na wspomnianych obiektach nie zauważyliśmy nikogo. Czasami ktoś pojawia się tam w godzinach popołudniowych.

O inwestycję opiewającą na 38 tys. zł trzeba dbać na okrągło. Tak, aby na przykład nie stała się piaskownicą dla dzieci czy toaletą dla czworonogów. To generuje koszty. Kto będzie boiska utrzymywać? Czy nie lepiej było stworzyć za te pieniądze place zabaw czy boiska (na wzór orlików) do piłki nożnej czy koszykówki?

Reklama

– Inspiracją dla powstania tych profesjonalnych boisk do siatkówki plażowej były Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Nie znaczy to jednak, że nie będą one wykorzystywane potem. Są ogólnodostępne, a ich istnienie z pewnością ułatwi organizację innych zawodów o znaczeniu ponadlokalnym. Podczas mistrzostw w Przemyślu był obecny prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i rozmowy z nim dotyczyły także możliwości organizacji przyszłych wydarzeń. Powstanie boisk to także kolejny, po trasie rowerowej, element zagospodarowania nabrzeży Sanu, udostępnienia go mieszkańcom – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.

Na razie oba boiska przekazane zostały w zarząd Wydziałowi Gospodarki Komunalnej UM w Przemyślu. Ile wyniesie ich utrzymanie w najbliższym czasie? Z całą pewnością będziemy tego pilnować.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    emil - niezalogowany 2017-08-29 19:02:58

    To dużo ???? ta wasza gazeta to jest normalnie do dupy.... a tydzień temu podniecaliście się jak to w Żurawicy na stadionie zrobione gorsze boisko za 20 tyś hahahhaah jesteś śmieczni

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kamil - niezalogowany 2017-08-29 21:26:18

    Skąd informacje o 20 tyś ? Polecam kontakt z głównym pomysłodawcą tego "gorszego boiska" dowie się pan dokładnie wszystkiego a nie będzie opowiadał delikatnie mówiąc głupoty...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jon - niezalogowany 2017-08-29 22:21:11

    "Od kilkunastu dni oba place świecą pustkami" bo  tak ciepło jest :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama