12 tys. zł udało się zaoszczędzić z kwoty 50 tys. zł przeznaczonej przez przemyskich radnych na budowę dwóch boisk do siatkówki plażowej, które powstały nad brzegiem Sanu, tuż obok kładki pieszo-rowerowej. Z prostego rachunku wynika, że jedno kosztowało 19 tys. zł. To dużo, bardzo dużo. Od kilkunastu dni oba place świecą pustkami.
Fakt przeznaczenia 50 tys. zł na budowę dwóch boisk do siatkówki plażowej wzbudził wiele dyskusji, ale i kontrowersji podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Wielu zastanawiało się, dlaczego z miejskiej kasy przeznacza się na ten cel tak horrendalną kwotę. Padło stwierdzenie, że nawet koszt jednego boiska na brazylijskiej Copacabanie podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro nie był aż tak wysoki. Jak się okazało, aż 50 tys. zł na wspomnianą inwestycję nie było potrzeba. „Wystarczyło” 38 tys. zł i dokładnie tyle wydano z miejskiej kasy[paywall]. Pieniądze pochodziły z oszczędności przy realizacji inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego za 2016 r. Sporo pytań podczas wspomnianej sesji miał radny Tomasz Schabowski (PO). – Jesteśmy tu po to, aby pilnować każdej złotówki wydawanej z miejskiej kasy. Nie jestem przeciwny budowie boisk. Chciałbym, aby było ich w naszym mieście jak najwięcej. Ale nie dwa do siatkówki plażowej za 50 tysięcy złotych. Sam metodą gospodarską wybudowałem na Kazanowie boisko za kilka tysięcy złotych – powiedział wówczas.
18 i 19 sierpnia br. odbyły się na nich Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w siatkówce plażowej. W pierwszym dniu kibiców można było policzyć na palcach obu rąk, w drugim było ich nieco więcej. Zmagania się skończyły, zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, zaproszeni, zacni goście rozjechali się do domów, a boiska zostały... Być może zakładano, że pojawiać się będą na nich codziennie tłumy chętnych do poodbijania piłki siatkowej. Przypuszczenia okazały się jednak złudne.
W maju br. poruszaliśmy wspomnianą kwestię, pytając, ile poważnych turniejów na profesjonalnym placu odbędzie się w ciągu roku, biorąc po uwagę fakt, iż ciepłych miesięcy w roku w naszym kraju nie przybywa, a tendencja jest wręcz odwrotna. W tym roku nie odbędzie się już żaden. Na oba boiska mamy widok z okien redakcji. Od zakończenia mistrzostw, mimo że wciąż trwają wakacje, na wspomnianych obiektach nie zauważyliśmy nikogo. Czasami ktoś pojawia się tam w godzinach popołudniowych.
O inwestycję opiewającą na 38 tys. zł trzeba dbać na okrągło. Tak, aby na przykład nie stała się piaskownicą dla dzieci czy toaletą dla czworonogów. To generuje koszty. Kto będzie boiska utrzymywać? Czy nie lepiej było stworzyć za te pieniądze place zabaw czy boiska (na wzór orlików) do piłki nożnej czy koszykówki?
– Inspiracją dla powstania tych profesjonalnych boisk do siatkówki plażowej były Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Nie znaczy to jednak, że nie będą one wykorzystywane potem. Są ogólnodostępne, a ich istnienie z pewnością ułatwi organizację innych zawodów o znaczeniu ponadlokalnym. Podczas mistrzostw w Przemyślu był obecny prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i rozmowy z nim dotyczyły także możliwości organizacji przyszłych wydarzeń. Powstanie boisk to także kolejny, po trasie rowerowej, element zagospodarowania nabrzeży Sanu, udostępnienia go mieszkańcom – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Na razie oba boiska przekazane zostały w zarząd Wydziałowi Gospodarki Komunalnej UM w Przemyślu. Ile wyniesie ich utrzymanie w najbliższym czasie? Z całą pewnością będziemy tego pilnować.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To dużo ???? ta wasza gazeta to jest normalnie do dupy.... a tydzień temu podniecaliście się jak to w Żurawicy na stadionie zrobione gorsze boisko za 20 tyś hahahhaah jesteś śmieczni
Skąd informacje o 20 tyś ? Polecam kontakt z głównym pomysłodawcą tego "gorszego boiska" dowie się pan dokładnie wszystkiego a nie będzie opowiadał delikatnie mówiąc głupoty...
"Od kilkunastu dni oba place świecą pustkami" bo tak ciepło jest :D
1. czy komuś te sezonowe i corocznie odnawiane boiska, będą potrzebne ?2. dlaczego tak drogo ?19 tys. za dużą piaskownicę ? Spokojnie zrobiłbym to za przysłowiową "dychę".Szczerze powiedziawszy to nie wiadomo o co chodzi, a jak nie wiadomo ....
Projekt pt. Sanówa->właściciel-rodzina->powiązania. Troche faktów skojarzyć, i średnio rogarnięty wie o co chodzi... Przykre, że to w rekąch ludzi, którzy gardzą Przemyślem- i ludźmi stąd.
Lepiej niech zrobią zakłady pracy a nie to
To podaj te fakty: Kto z kim i dlaczego, a nie jakieś niedomówienia! No dalej, nie każdy ma wiedzę na ten temat.
Na prawdę nikt nie pomyślał o tym, że ludzie nie będą tam chcieli grać z prostego powodu: bo boisko jest nad Sanem? Jakoś nie widzi mi się, żeby moja piłka miała popłynąć do Bałtyku...
Jakoś za każdym razem jak tamtędy przechodzę to są ludzie ;)
A jak dziewczyny z Motoru Przemyśl grały w piłkę w 3 lidze to dla nich było tylko 2 tyś na sezon. Brak słów... w tym mieście są perspektywy tylko dla tych co mają wtyki w urzędzie..
Emeryci mają grać w siatkówkę? Przemyśl to miasteczko typowo wypoczynkowe i turystyczne... Nie zatrzymacie młodych ludzi budując jakieś boiska, piłkę mogę odbijać sobie nawet przez płot, dajcie nam prace!
Witam.Boiska to świetny pomysł ale o 10 lat za późno. Cala przemyska siatkówka umiera albo i już umarła tak jak nasze miasto. Przez wiele lat inwestowało się w piłkę nożną wiec nie ma się co dziwić że nikt nie gra w siatkówkę. Co do wykonania to wydaje mi się że wypadało by zrobić również siatkę na obu końcach boiska.....zaoszczedziło by to czas grającym na bieganie po piłkę. Fajnie też ze boiska są na widoku bo dodaje to uroku dla gry i dla miasta no i może będzie tam mniej potłuczonych butelek po piwie.....nie tak jak na os. Kmiecie.Pozdrawiam
Dla ameb umysłowych 2+2 będzie zawsze 5
owszem, wiadomo, tylko nikt głośno nie chce mówić (procesy cywilne- znamy z przeszłości)
Snowid widzę że jesteś dobrze zorientowany nie szukaj farajera dobrze wiesz o co chodzi.... może nawet za dobrze ?
To dużo ???? ta wasza gazeta to jest normalnie do dupy.... a tydzień temu podniecaliście się jak to w Żurawicy na stadionie zrobione gorsze boisko za 20 tyś hahahhaah jesteś śmieczni
Skąd informacje o 20 tyś ? Polecam kontakt z głównym pomysłodawcą tego "gorszego boiska" dowie się pan dokładnie wszystkiego a nie będzie opowiadał delikatnie mówiąc głupoty...
"Od kilkunastu dni oba place świecą pustkami" bo tak ciepło jest :D