Reklama

„Jedynka” ma nowe boisko [GALERIA]

02/10/2015 14:06

Przy Szkole Podstawowej nr 1 powstało nowe boisko i plac zabaw. To efekt głosowania w ramach budżetu obywatelskiego.

– Widząc, jak ważną dla zdrowia dzieci i młodzieży jest sprawność fizyczna oraz przebywanie na świeżym powietrzu, ze strony dyrekcji, rodziców, grona pedagogicznego i mieszkańców dzielnicy Stare Miasto zrodziła się inicjatywa stworzenia bezpiecznego miejsca wypoczynku i rekreacji dla uczniów naszej szkoły i mieszkańców dzielnicy – mówi Maciej Kozłowski, dyrektor SP 1[paywall].
Nowe boisko powstało dzięki ubiegłorocznemu głosowaniu na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Znajduje się ono w tym samym miejscu, co dotychczasowe boisko szkolne, posiada jednak zupełnie nowe wyposażenie. Co szczególnie istotne, dotychczasowa kostka, z której była wykonana nawierzchnia, została zastąpiona płytkami polipropylenowymi. Dla korzystających są one dużo bezpieczniejsze, jednocześnie zapewniają dobry komfort korzystania, także do gry w koszykówkę. – Jest to chyba pierwsza taka nawierzchnia w Przemyślu, zobaczymy jak spełni swoje zadania – powiedział Robert Bal, wiceprzewodniczący rady miejskiej, a zawodowo nauczyciel w-f.
Prezydent Robert Choma przyznał, że jako mieszkaniec Starego Miasta, on również zagłosował na tę inwestycję. – Dobrze, ze szkoła i społeczność lokalna doczekała się tego, ze w takim wymiarze mogliśmy stworzyć boisko, które rzeczywiście będzie służyć poprawie kondycji fizycznej i będzie bardziej bezpiecznym miejscem do zabawy i rekreacji – mówił podczas otwarcia boiska. Zachęcał dzieci do odłożenia nowoczesnych, elektronicznych urządzeń rozrywki na rzecz większej aktywności sportowej i czytania książek.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama