Stanisław Szopa, uczeń klasy VI b z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Artura Malawskiego w Przemyślu, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego. Staś jest jedynym laureatem z Przemyśla.
Konkurs zorganizowany został przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Sukces Stasia był możliwy dzięki zaangażowaniu i pasji, którą zaszczepił mu anglista ze szkoły muzycznej Marcin Ostrowski. Wspierał go, udostępniając książki, publikacje, pomoce naukowe, ukierunkowując go w nauce[paywall].
S. Szopa znakomicie potrafi pogodzić naukę z muzyką. Obecnie kończy szkołę podstawową, gra na fortepianie. Zapytany o plany na przyszłość, odpowiada dyplomatycznie, że chce jak najlepiej zakończyć edukację w gimnazjum i potem szkole średniej. Jego zainteresowania skupiają się wokół szeroko rozumianej animacji i grafiki komputerowej, programowania, ale są również związane z pogłębianiem i doskonaleniem umiejętności językowych, m.in. poprzez oglądanie programów naukowych, popularno-naukowych na kanałach anglojęzycznych, czytanie różnych publikacji w tym języku. Ma także smykałkę do nauk ścisłych, takich jak: chemia, fizyka, robotyka, astronomia. W realizacji pasji mocno wspierają syna rodzice.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zuch chłopak! Brawo Staszek, tak trzymaj!
Znam Stasia, fajny z niego kolega i bardzo dobry uczeń!
Gratulacje dla Stasia.A Michał Furgała i Mikołaj Jędruch?? To laureaci z matematyki. Jedyni w Przemyślu! ich nauczyciele też byli pełni "zaangażowania i pasji". Czekamy na artykuł o nich!
Zuch chłopak! Brawo Staszek, tak trzymaj!
Znam Stasia, fajny z niego kolega i bardzo dobry uczeń!
Gratulacje dla Stasia.A Michał Furgała i Mikołaj Jędruch?? To laureaci z matematyki. Jedyni w Przemyślu! ich nauczyciele też byli pełni "zaangażowania i pasji". Czekamy na artykuł o nich!