Reklama

Jeść i chudnąć – jak to zrobić?

23/03/2016 08:15

Wiosna to czas, kiedy bardziej niż zawsze myślimy o odchudzaniu. Poszukiwanie diety cud i szybkich sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów to droga donikąd. Od wielu lat mówi się o tym, że dieta to nie sposób żywienia w określonym czasie. Dieta to po prostu sposób życia.

Pierwszy krok do tego, by schudnąć, musi się rozpocząć w naszej głowie. Schudnąć warto nie tylko dla lepszego wyglądu, ale głównie dla korzystniejszego samopoczucia i zdrowia. To właśnie te dwa powody powinny być kluczowe w walce ze zbędnymi kilogramami.

Odchudzanie wcale nie musi się wiązać z głodówkami czy jedzeniem samej marchewki. Wręcz przeciwnie. Organizm musi mieć dostarczone zarówno białko, węglowodany, jak i zdrowe tłuszcze. Oto kilka produktów, które, włączone do diety, mogą pomóc zrzucić zbędne kilogramy.

Reklama

Warto również pamiętać, że spożywanie produktów bogatych w błonnik musi iść w parze z dostarczaniem odpowiedniej ilości wody mineralnej. Jeżeli chcemy schudnąć, powinniśmy wypijać m.in. dwa litry płynów. Warto również do zdrowego życia włączyć ruch. Może to być nawet zwykły, wieczorny, półgodzinny spacer.




tagi: odchudzanie, zdrowa dieta, zdrowy styl życia

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zazu - niezalogowany 2016-03-23 12:31:12

    Odbiegając nieco od tematu - podrzucam rynekzdrowia.pl Na bieżąco informuje o najważniejszych decyzjach dotyczących funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.Stanowi prestiżowe forum wymiany poglądów dotyczących organizacji, finansowania i zarządzania medycyną, a także najnowszych trendów terapeutycznych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    majka - niezalogowany 2016-03-23 16:16:17

    Wszystkie produkty zdrowe - warto tylko pamiętać, żeby w miarę możliwości sprawdzać źródło pochodzenia. Bo np. oliwa oliwie nierówna... czasem warto więcej zapłacić a mieć dobrej jakości produkt. Co do prostych zasad, ważnych szczególnie przy rozpoczynaniu odchudzania (bo to kluczowy czas, wtedy najłatwiej się zniechęcić, jeśli wybierzemy nieodpowiednią dietę na przykład), to fajnie opisane jest to tutaj: http://zbijamywage.pl/zasady-odchudzania/5-prostych-sposobow-na-odchudzanie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tina - niezalogowany 2016-04-06 16:01:32

    Polecam się oczyszczajć pokrzywa można ją np. suszyć w dehydratorze http://terapiasokami.pl/pl/p/Dehydrator-Counter-Intelligence-IR-D5-/403 ten wam polecam chociaż trochę trzeba na niego wydać. Ale jednak za najwyższą klasę nie można zapłacić za dużo. A ten dehydrator znacznie rozni się od innych suszarek bo ma chociażby funkcję podczerwieni, tak że suszymy tak jak na słońcu i nie niszczymy zdrowych substancji. Zresztą w ogóle polecam poszerzać wiedzę i świadomość zdrowotną – wiosną natura oferuje nam tyle wspaniałych rzeczy… Aha, i uważajcie na nowalijki, przeważnie są naszpikowane chemikaliami. Lepiej sami sobie hodujcie. Moją słabostką są kiełki ale zamawiam je z Włoch z xzaufanej firmy a te które mam możliwość zdobywam u rodziny na wsi. Pamiętajcie, zdrowie jest najważniejsze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama