Wiosna to czas, kiedy bardziej niż zawsze myślimy o odchudzaniu. Poszukiwanie diety cud i szybkich sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów to droga donikąd. Od wielu lat mówi się o tym, że dieta to nie sposób żywienia w określonym czasie. Dieta to po prostu sposób życia.
Pierwszy krok do tego, by schudnąć, musi się rozpocząć w naszej głowie. Schudnąć warto nie tylko dla lepszego wyglądu, ale głównie dla korzystniejszego samopoczucia i zdrowia. To właśnie te dwa powody powinny być kluczowe w walce ze zbędnymi kilogramami.
Odchudzanie wcale nie musi się wiązać z głodówkami czy jedzeniem samej marchewki. Wręcz przeciwnie. Organizm musi mieć dostarczone zarówno białko, węglowodany, jak i zdrowe tłuszcze. Oto kilka produktów, które, włączone do diety, mogą pomóc zrzucić zbędne kilogramy.
Warto również pamiętać, że spożywanie produktów bogatych w błonnik musi iść w parze z dostarczaniem odpowiedniej ilości wody mineralnej. Jeżeli chcemy schudnąć, powinniśmy wypijać m.in. dwa litry płynów. Warto również do zdrowego życia włączyć ruch. Może to być nawet zwykły, wieczorny, półgodzinny spacer.
tagi: odchudzanie, zdrowa dieta, zdrowy styl życia
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Odbiegając nieco od tematu - podrzucam rynekzdrowia.pl Na bieżąco informuje o najważniejszych decyzjach dotyczących funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.Stanowi prestiżowe forum wymiany poglądów dotyczących organizacji, finansowania i zarządzania medycyną, a także najnowszych trendów terapeutycznych.
Wszystkie produkty zdrowe - warto tylko pamiętać, żeby w miarę możliwości sprawdzać źródło pochodzenia. Bo np. oliwa oliwie nierówna... czasem warto więcej zapłacić a mieć dobrej jakości produkt. Co do prostych zasad, ważnych szczególnie przy rozpoczynaniu odchudzania (bo to kluczowy czas, wtedy najłatwiej się zniechęcić, jeśli wybierzemy nieodpowiednią dietę na przykład), to fajnie opisane jest to tutaj: http://zbijamywage.pl/zasady-odchudzania/5-prostych-sposobow-na-odchudzanie
Polecam się oczyszczajć pokrzywa można ją np. suszyć w dehydratorze http://terapiasokami.pl/pl/p/Dehydrator-Counter-Intelligence-IR-D5-/403 ten wam polecam chociaż trochę trzeba na niego wydać. Ale jednak za najwyższą klasę nie można zapłacić za dużo. A ten dehydrator znacznie rozni się od innych suszarek bo ma chociażby funkcję podczerwieni, tak że suszymy tak jak na słońcu i nie niszczymy zdrowych substancji. Zresztą w ogóle polecam poszerzać wiedzę i świadomość zdrowotną – wiosną natura oferuje nam tyle wspaniałych rzeczy… Aha, i uważajcie na nowalijki, przeważnie są naszpikowane chemikaliami. Lepiej sami sobie hodujcie. Moją słabostką są kiełki ale zamawiam je z Włoch z xzaufanej firmy a te które mam możliwość zdobywam u rodziny na wsi. Pamiętajcie, zdrowie jest najważniejsze.
Moim zdaniem herbatki ziołowe są dobrym dodatkiem wspomagającym trawienie, ograniczającym wchłanianie węglowodanów . Dodają energii. Ostatnio wypijam szklankę slim plus anti yoyo , odczuwam duże zmiany na lepsze .
Dobrym sposobem , moim zdaniem, na to aby jeść w miarę to co się lubi i utrzymać szczupłą sylwetkę jest sposób gotowania. Od 5 lat gotuje na parze co w zaowocowało zdrowiem , energią oraz szczupłą sylwetką całej mojej rodziny. Mężowi tak ten sposób odpowiada że zafundował mi garnki do gotowania na parze w systemie wieżowym. Lubi dobrze zjeść więc pospolity parowar to mało.
no ciekawe porady ja schudłam po zimie ale żeby utrzymac moja nową wagę popijam czerwoną herbatkę
Przede wszystkim gotowanie na parze i dużo wody, przydatny tu będzie parowar philipiaka bo to dobry sprzęt. I jak najmniej słodyczy.
a herbata ziołowa to dobry pomysł ja też taką piję a dokładnie czerwona i mam dużo lepsze samopoczucie dodatkowo herbata pozytywnie wpływa na moją wagę która spada.
Jak długo trzeba stosować taką kurację?
po prostu trzeba pamiętać o regularnych posiłkach, poza tym jeść nie za dużo ale dość zróżnicowane rzeczy. Inna kwestia to aby nie przesadzać jednak z węglami. Najlepiej poczytaj fachowe porady http://sportportal.pl/skuteczne-spalacze-tluszczu-jedzenie/
A nie warto po prostu pić codziennie wody z cytryną, jeść dużo grapefruitów i unikać słodyczy? Kilku moim znajomym data dieta zdecydowanie pomogła :)
Bardzo dobry sprzęt odkąd go mam aż mi sie chce gotować.
Mi pomogło picie świeżo wyciskanych soków. Co prawda nie miałam dużej nadwagi, ale miałam problemy z przemianą materii. Teraz pije codziennie soki i jest ok.
Bardzo prosto paradoksalnie można schudnąć. I to bez jakichś wielkich rygorów żywieniowych. Wystarczy pić wodę. Ale i wiedzieć, kiedy i ile jej pić. Zobaczcie sobie sami: https://getfresh.pl/woda/fakty-mity-woda.
Ja chudnę bez wielkich wyrzeczeń. Po prostu szukam przepisów, które są dobrze zbilansowane i jednocześnie lekkie. Polecam tę książkę http://www.taniaksiazka.pl/moje-wypieki-calkiem-nowe-przepisy-dorota-swiatkowska-p-794894.html . Wiele w niej ciekawych i zdrowych przepisów
ja zainwestowałam w herbatkę Big Active Super Slim która ma kompozycję czterech składników pomagających schudnąć oczywiście trochę ruchu nie zaszkodzi.
Można spróbować zamówić jakiś sprzęt http://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-fitness_Trening-silowy_Uchwyty-do-pompek-1053.html i na nim oprzeć swój zdrowy tryb życia. Codziennie ćwiczyć i starać się dbać o swoją dietę.
Jeść mniejsze porcje co 3 godziny i tak 5 posiłków dziennie :) Do tego troszkę ruchu i odpowiedni suplement. Ja stosuje taki therm line pro http://thermline.com.pl/therm-line-pro na ustabilizowanie metabolizmu oraz przyspieszenie spalania zbędnej tkanki tłuszczowej.
Polecam treningi wydolnościowe, bieganie + dieta niskowęglowodanowa + pić dużo wody. Dodatkowo można wspomóc proces spalania tkanki tłuszczowej popijając naturalne "wspomagacze", czyli herbatki ziołowo-owocowe. Smaczna jest Active-Burn z Big-Active o smaku granata i czerwonej pomarańczy.
dieta , wysiłek fizyczny i produkt który poprawia metabolizm np :czerwona herbata to jest moja recepta na dobrą sylwetkę.
Małe porcje, sądzę że są skuteczne ,jak również można wspomóc trawienie i przemianą materii, herbatą np 4xsuper slim , która skutecznie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz przemianę materii.
Trzeba jeść mniej a częściej. I dużo się ruszać. Polecam regularne bieganie. Zimą też jest to możliwe. Wystarczy mieć tylko taką bieżnię http://marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Bieznie-1023.html.
Polecam ćwiczenia na orbitreku. Więcej na ten temat możecie poczytać tutaj http://www.marbo-sport.pl/Orbitrek-jak-cwiczyc-zeby-schudnac-cinfo-pol-150.html. Efekty murowane.
Z tego co widzę to serwis jest nieaktywny, jeżeli chodzi o jakieś ciekawe przepisy i diety to tu https://dietetycznedemaskacje.pl/ możesz odszukać, trochę tego jest a są też i sprawdzone. Ogólnie to warto pamiętać, żeby nie zapominać o rybach. Ostatnio je się ich coraz mniej.
Ja również, stosuje odpowiednią suplementację i to mi wystarcza żeby zgubić parę kilo. Korzystam z tych https://pl.epsilonska.com/
jeste wiele fajnych pomysłów na odchudzanie. I nie trzeba wcale zmienić się w mnicha z dietą, sportem itd. Wystarczy tylko czerpać przyjemność ze sportu i jedzenia i samo wszystko sie ułoży :) można też czasami skorzystać z jakiś suplementów np https://opiniotworczy.pl/
Odbiegając nieco od tematu - podrzucam rynekzdrowia.pl Na bieżąco informuje o najważniejszych decyzjach dotyczących funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.Stanowi prestiżowe forum wymiany poglądów dotyczących organizacji, finansowania i zarządzania medycyną, a także najnowszych trendów terapeutycznych.
Wszystkie produkty zdrowe - warto tylko pamiętać, żeby w miarę możliwości sprawdzać źródło pochodzenia. Bo np. oliwa oliwie nierówna... czasem warto więcej zapłacić a mieć dobrej jakości produkt. Co do prostych zasad, ważnych szczególnie przy rozpoczynaniu odchudzania (bo to kluczowy czas, wtedy najłatwiej się zniechęcić, jeśli wybierzemy nieodpowiednią dietę na przykład), to fajnie opisane jest to tutaj: http://zbijamywage.pl/zasady-odchudzania/5-prostych-sposobow-na-odchudzanie
Polecam się oczyszczajć pokrzywa można ją np. suszyć w dehydratorze http://terapiasokami.pl/pl/p/Dehydrator-Counter-Intelligence-IR-D5-/403 ten wam polecam chociaż trochę trzeba na niego wydać. Ale jednak za najwyższą klasę nie można zapłacić za dużo. A ten dehydrator znacznie rozni się od innych suszarek bo ma chociażby funkcję podczerwieni, tak że suszymy tak jak na słońcu i nie niszczymy zdrowych substancji. Zresztą w ogóle polecam poszerzać wiedzę i świadomość zdrowotną – wiosną natura oferuje nam tyle wspaniałych rzeczy… Aha, i uważajcie na nowalijki, przeważnie są naszpikowane chemikaliami. Lepiej sami sobie hodujcie. Moją słabostką są kiełki ale zamawiam je z Włoch z xzaufanej firmy a te które mam możliwość zdobywam u rodziny na wsi. Pamiętajcie, zdrowie jest najważniejsze.