Reklama

Jesienny plener w zabytkowym parku [ZDJĘCIA]

22 uczniów z kilku zespołów szkół z terenu gminy Przemyśl wzięło udział w wyjątkowym Plenerze Malarskim „Jesienne Malowanie” na terenie zabytkowego parku Zespołu Szkół w Ostrowie.

Organizatorem imprezy, która odbyła się 6 października br., był dyrektor ostrowieckiej placówki Grzegorz Kozioł, a pieczę nad wszystkim sprawował Brunon Lemek, nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych w ZS w Ostrowie. Pogoda dopisała, więc 22 uczniów z zespołów szkół w: Grochowcach, Hermanowicach, Krównikach, Nehrybce, Ujkowicach i Ostrowie mogło przystąpić do pracy[paywall]. Nadzór sprawowali oczywiście nauczyciele z tychże placówek: Maria Górska, Marek Maczuga, Bartosz Krucan i Brunon Lemek. Plener trwał prawie trzy godziny.

– To było pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej szkole. Jak każde miało swoje cele. Najważniejszy to oczywiście rozwijanie zdolności i umiejętności plastycznych, ale też popularyzacja walorów krajobrazowych naszej gminy, integracja młodzieży z różnych środowisk czy popularyzacja zachowań proekologicznych. W plenerze mógł uczestniczyć nauczyciel plastyki i czterech uczniów z każdej szkoły. Wszystkim zapewniliśmy sztalugi, podobrazia oraz przejazd tam i z powrotem – wyjaśnił B. Lemek.

Reklama

Prace plastyczne powstałe w trakcie pleneru zaprezentowane zostaną na wystawie poplenerowej w „Galerii 7a” w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu oraz na stronie internetowej ZS Ostrów.

Jako że był to plener, a nie konkurs, nie było jury i przyznawanych przez nie miejsc na podium czy wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe m.in. z rąk wójta gminy Przemyśla Andrzeja Huka i dyrektora ZS w Ostrowie G. Kozioła.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama