22 uczniów z kilku zespołów szkół z terenu gminy Przemyśl wzięło udział w wyjątkowym Plenerze Malarskim „Jesienne Malowanie” na terenie zabytkowego parku Zespołu Szkół w Ostrowie.
Organizatorem imprezy, która odbyła się 6 października br., był dyrektor ostrowieckiej placówki Grzegorz Kozioł, a pieczę nad wszystkim sprawował Brunon Lemek, nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych w ZS w Ostrowie. Pogoda dopisała, więc 22 uczniów z zespołów szkół w: Grochowcach, Hermanowicach, Krównikach, Nehrybce, Ujkowicach i Ostrowie mogło przystąpić do pracy[paywall]. Nadzór sprawowali oczywiście nauczyciele z tychże placówek: Maria Górska, Marek Maczuga, Bartosz Krucan i Brunon Lemek. Plener trwał prawie trzy godziny.
– To było pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej szkole. Jak każde miało swoje cele. Najważniejszy to oczywiście rozwijanie zdolności i umiejętności plastycznych, ale też popularyzacja walorów krajobrazowych naszej gminy, integracja młodzieży z różnych środowisk czy popularyzacja zachowań proekologicznych. W plenerze mógł uczestniczyć nauczyciel plastyki i czterech uczniów z każdej szkoły. Wszystkim zapewniliśmy sztalugi, podobrazia oraz przejazd tam i z powrotem – wyjaśnił B. Lemek.
Prace plastyczne powstałe w trakcie pleneru zaprezentowane zostaną na wystawie poplenerowej w „Galerii 7a” w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu oraz na stronie internetowej ZS Ostrów.
Jako że był to plener, a nie konkurs, nie było jury i przyznawanych przez nie miejsc na podium czy wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe m.in. z rąk wójta gminy Przemyśla Andrzeja Huka i dyrektora ZS w Ostrowie G. Kozioła.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze