Powstała już jedenasta studnia w Afryce. To kolejne wspólne dzieło Grupy Charytatywnej działającej przy parafii pw. Ducha Świętego w Przeworsku oraz mieszkańców Podkarpacia.
Nowo powstała studnia nosi imię Błogosławionego Ojca Jana Beyzyma. Została wykopana w okolicach wioski Befotaka. To właśnie tamtejsi mieszkańcy oraz ci z sąsiednich rejonów dostali wraz z nią szansę na lepsze życie i poprawę swojego losu. „Dzięki Państwa inicjatywie setki mieszkańców rejonu Mampikony może korzystać z czystej wody. To nieoceniona pomoc dla tych pokrzywdzonych przez los ludzi” – pisze w podziękowaniu Wojciech Zięba, prezes Polskiej Fundacji dla Afryki.
Kolejną szczególnie ważną inwestycją będzie wieża ciśnień, która ma powstać w Kamerunie. Jej koszt to ok. 13 tys. euro. To kolejne dzieło przeworskiej Grupy Charytatywnej, która podjęła tę inicjatywę wspólnie z zakonem oo. Franciszkanów. Pieniądze na budowę wieży mają zostać przekazane po połowie przez obie strony.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niech lepiej pan radny gajda zajmie sie swoim chorym psychicznie kuzynem ktory zyje w ekstremalnych warunkach
Niech lepiej pan radny gajda zajmie sie swoim chorym psychicznie kuzynem ktory zyje w ekstremalnych warunkach