Reklama

Jest kolejna studnia [ZDJĘCIA]

27/02/2017 12:30

Powstała już jedenasta studnia w Afryce. To kolejne wspólne dzieło Grupy Charytatywnej działającej przy parafii pw. Ducha Świętego w Przeworsku oraz mieszkańców Podkarpacia.

Nowo powstała studnia nosi imię Błogosławionego Ojca Jana Beyzyma. Została wykopana w okolicach wioski Befotaka. To właśnie tamtejsi mieszkańcy oraz ci z sąsiednich rejonów dostali wraz z nią szansę na lepsze życie i poprawę swojego losu. „Dzięki Państwa inicjatywie setki mieszkańców rejonu Mampikony może korzystać z czystej wody. To nieoceniona pomoc dla tych pokrzywdzonych przez los ludzi” – pisze w podziękowaniu Wojciech Zięba, prezes Polskiej Fundacji dla Afryki.

Kolejną szczególnie ważną inwestycją będzie wieża ciśnień, która ma powstać w Kamerunie. Jej koszt to ok. 13 tys. euro. To kolejne dzieło przeworskiej Grupy Charytatywnej, która podjęła tę inicjatywę wspólnie z zakonem oo. Franciszkanów. Pieniądze na budowę wieży mają zostać przekazane po połowie przez obie strony.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obc - niezalogowany 2017-02-27 21:28:05

    Niech lepiej pan radny gajda zajmie sie swoim chorym psychicznie kuzynem ktory zyje w ekstremalnych warunkach 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama