– Żeby dostać się do Stubna trzeba pokonać 30 kilometrów, choć nasze wioski są od siebie oddalone zaledwie o kilka kilometrów. Dlaczego nie zorganizowano krótszego objazdu? – pytają mieszkańcy Kalnikowa. Powodem utrudnień jest rozpoczęta właśnie przebudowa mostu na Kanale Bucowskim w Stubnie.
Mieszkańcy obawiają się, że najgorzej będzie, gdy rozpocznie się rok szkolny. Most znajduje się w ciągu drogi powiatowej i siłą rzeczy na czas budowy przejazd musiał zostać zamknięty. Oficjalny objazd wyznaczono przez[paywall] Chotyniec i Michałówkę. W jedną stronę daje to ok. 30 km.
Miejscowi najczęściej korzystają z ok. 10-kilometrowej drogi przez Nienowice, jednak jej stan w większości jest bardzo zły.
– Rozumiemy problem, ale my również prosimy o zrozumienie. Żeby był nowy most, przez chwilę muszą być uciążliwości – mówi Janusz Hołyszko, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu. – To jest plac budowy i nie możemy puścić tam normalnego ruchu samochodów. Trudność polega na tym, że most znajduje się w terenie zabudowanym i żeby zrobić przejazd, konieczne byłoby wejście na prywatne posesje – dodaje.
Mieszkańcy mają inną propozycję. Wzdłuż potoku biegnie droga, która należy do Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Dalej znajduje się most i droga z płyt betonowych, które – według słów Janusza Hołyszki – są własnością Agencji Nieruchomości Rolnych. Teren ten jest obecnie dzierżawiony przez miejscowego rolnika. Pomijając jednak kwestie własnościowe, szkopuł w tym, że ich stan pozwala na przejazd sprzętu rolniczego, ale nie samochodów, czy autobusów. – Koszt ich remontu byłby niewspółmierny do całej inwestycji, tym bardziej, że utrudnienia potrwają około czterech miesięcy. To byłoby wyrzucenie pieniędzy w błoto – tłumaczy J. Hołyszko.
Przy moście budowana jest kładka dla pieszych, z której będą mogli korzystać także rowerzyści.
Powiat nie przewiduje też poprawy stanu drogi przez Nienowice. Budowa mostu potrwa do grudnia. Jej koszt to 1,2 mln zł. Prace wykonuje Inżynieria Rzeszów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dla chcącego nic trudnego!!! Co wójta obchodzi że starali nie mają dojazdu!!! On zajmuje się ważniejszym sprawami!!!
Dla chcącego nic trudnego! !! Co wójta obchodzi że szaraki nie mają dojazdu!!! On zajmuje się ważniejszym sprawami!!!
Śmiało samochody mogą przejezdzac kładka ta co zrobili obok mostu. Jest jednak inny problem, jest zablokowany i nie pozwalają nim przejezdzac dlaczego? Jest wytrzymały, nie stwarza problemu, ale zrobili to dla pieszych. Przepraszam bardzo, to ja mam jeździć do pracy objazdem gdzie nadrabiam sporo km ? Niech ktoś zareaguje bo to co się dzieje to istna tragedia.
do " krka" , Śmiało samochody mogą przejezdzac kładka ta co zrobili obok mostu. Jest jednak inny problem, jest zablokowany i nie pozwalają nim przejezdzac dlaczego? Jest wytrzymały, nie stwarza problemu,"ŚWIADOMIE WKLEIŁEM TWÓJ CYTAT. I PRZYZNAM SIE ,ŻE OPRÓCZ SKŁADNI NIEWIELE Z TEGO , CO NAPISAŁEŚ WIADOMO.. BO NAPISAŁEŚ ,ZE JEST TAM JAKAŚ KŁADKA , KTÓRĄ W/G CIEBIE DA SIĘ PRZEJECHAĆ SAMOCHODEM . NO TO W CZYM PROBLEM ? PISZESZ ,ZE " JEST ZABLOKOWANY" . CO , MOST ? NO TO CHYBA JASNE ,ZE TAK BYĆ MUSI NA CZAS REMONTU . PO CO TO ZDZIWIENIE? . PISZESZ RÓWNIEŻ " ŻE JEST WYTRZYMAŁY" , DOMYŚLAM SIĘ ,ŻE MASZ NA MYŚLI TEN STARY MOST . ALE TYLKO POMYŚL JEŚLI NIE BYŁ REMONTOWANY PRZEZ KILKADZIESIĄT LAT , NO TO SKĄD TY - A CHYBA NIE JESTEŚ INŻYNIEREM OD BUDOWY DRÓG I MOSTÓW - , MOŻESZ WIEDZIEĆ JAKA JEST WYTRZYMAŁOŚĆ , OGÓLNIE STAN TEGO OBIEKTU . .
Do MKKładka jest wytrzymała bo jest z płyt betonowych więc samochód spokojnie może przejechać jednak jest tam znak zakazu czyli przejazd na własną odpowiedzialność co oczywiście wiąże się z ryzykiem otrzymania mandatu. Najwidoczniej nie jesteś z tych okolic więc nie masz zielonego pojęcia jak sytuacja wygląda więc nie wypowiadaj się
Przejechałem bez problemu autem na gwincie a wy tylko narzekanie.
Widzę, że część ludzi nie rozumie problemu. Most wymaga remontu, nikt tego nie kwestionuje, jednak objazd jaki jest wyznaczony to jakaś kpina. Aby dojechać do gminy, czy lekarza rodzinnego trzeba nadrobić kilkadziesiąt kilometrów. Nie mówiąc już o ludziach, którzy codziennie dojeżdżają do pracy samochodem. Do Biskieauto: owszem, przez ułożony przejazd można przejechać samochodem osobowym, lecz obowiązuje na niego zakaz wjazdu, co wiąże się konsekwentnie z mandatami.Do Abc: otóż Wójt jest po to, aby zajmować się sprawami ludzi. A szarakiem jesteś Ty, widząc Twój poziom inteligencji i zrozumienia. Ciekawe jakbyś sam się sprawdził w takiej sytuacji.
Wszyscy potrafią tylko narzekać. Od mostu ze strony Kanikowa jest dróżka w lewo trzeba przejechać z 500 m.Można tam przejechać przez pola , to prawda droga jest tragiczna ale przejedzie i możecie wyjechać koło gospodarstwa rolnego w Stubnie
Wszystko jest do moment jak właściciel pola nie zaora lub wcześniej nie spadnie deszcz i już wtedy wcale się nie da przejechać. Jechać przez kładkę można ale mandat w Stubnie można zarobić, jechać przez Nienowice nadrabia się kilometrów i droga do połowy tragiczna. Kładka też do czasu bo jak deszcze będą padać i Starzawa puści wodę to będzie po kładce i zostają Nienowice. Busy z drugiej strony też nawalają. Albo jedzie objazdem nie wyjeżdżając szybciej z Kalnikowa albo nie są podstawiane na czas a jak już to mały 8-osobowy bus.
Wójt rozsądnie myślący remontowałby również ten wcześniejszy most od strony Kalnikowa skoto już i tak droga jest zamknięta !!!
Do " mieszkanki" . Istotnie , nie mieszkam tam , ale okolice znam , kiedyś w pobliskim mieście mieszkałem stąd też moja wypowiedz . Co do meritum , to w moim wpisie zaznaczyłem chaos wypowiedzi " krka" . I o tym pisałem . Widać przczytałaś , ale tylko przeczytałaś . Co nie oznacza w żadnym razie ,ze ze zrozumieniem
czy oni mają mózg żeby teraz to robić to jest chore inżynieria zasrana
Dla chcącego nic trudnego!!! Co wójta obchodzi że starali nie mają dojazdu!!! On zajmuje się ważniejszym sprawami!!!
Dla chcącego nic trudnego! !! Co wójta obchodzi że szaraki nie mają dojazdu!!! On zajmuje się ważniejszym sprawami!!!
Śmiało samochody mogą przejezdzac kładka ta co zrobili obok mostu. Jest jednak inny problem, jest zablokowany i nie pozwalają nim przejezdzac dlaczego? Jest wytrzymały, nie stwarza problemu, ale zrobili to dla pieszych. Przepraszam bardzo, to ja mam jeździć do pracy objazdem gdzie nadrabiam sporo km ? Niech ktoś zareaguje bo to co się dzieje to istna tragedia.