10 sierpnia burmistrz Kańczugi podpisał umowę na wykonanie rozbudowy drogi w miejscowości Pantalowice. Wykona ją pruszkowska firma Strabag. Problem w tym, że inwestycji sprzeciwia się grupa mieszkańców wsi.
Przedsięwzięcie wzbudza sporo emocji. Część mieszkańców Pantalowic, o czym pisaliśmy w 27 numerze „Życia Podkarpackiego”, wyraża sprzeciw wobec planów kańczudzkiego magistratu.
Podstawą ich protestu jest fakt, że przygotowywana przebudowa ma szeroki zakres, wiąże się ze znaczącym[paywall] poszerzaniem pasa drogowego, a co za tym idzie – koniecznością wykupu na mocy specustawy gruntów od prywatnych właścicieli.
To nie podoba się właścicielom działek, bo dotyczy nieruchomości zasiedlonych, zagospodarowanych i obsadzonych roślinnością. Wiele wskazuje na to, że protesty mieszkańców nie zostaną wzięte pod uwagę, ponieważ 10 sierpnia burmistrz Andrzej Żygadło podpisał umowę na wykonanie przebudowy.
Zadanie nosi nazwę „Budowa – rozbudowa dróg gminnych publicznych nr G110740R Pantalowice – Siedleczka w km 0+078 – 1+200 i nr G110789R Pantalowice – Rondo w km 0+031 – 0+629 miejscowości Pantalowice w gminie Kańczuga wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej”.
W jego ramach zostanie rozbudowany ciąg dróg gminnych, powstanie przy nich chodnik oraz ciąg pieszo-rowerowy. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowne – pochłonie 4,75 mln zł, przy czym jego realizacja możliwa jest za sprawą dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego UMiG Kańczuga pozyskał 2,5 mln zł.
Pruszkowska firma Strabag zobowiązała się zrealizować przebudowę w formule „zaprojektuj i wybuduj” do połowy października 2023 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze