Reklama

Jest umowa na budzącą kontrowersje inwestycję

06/09/2021 09:39

10 sierpnia burmistrz Kańczugi podpisał umowę na wykonanie rozbudowy drogi w miejscowości Pantalowice. Wykona ją pruszkowska firma Strabag. Problem w tym, że inwestycji sprzeciwia się grupa mieszkańców wsi.

Przedsięwzięcie wzbudza sporo emocji. Część mieszkańców Pantalowic, o czym pisaliśmy w 27 numerze „Życia Podkarpackiego”, wyraża sprzeciw wobec planów kańczudzkiego magistratu.

Podstawą ich protestu jest fakt, że przygotowywana przebudowa ma szeroki zakres, wiąże się ze znaczącym[paywall] poszerzaniem pasa drogowego, a co za tym idzie – koniecznością wykupu na mocy specustawy gruntów od prywatnych właścicieli.

To nie podoba się właścicielom działek, bo dotyczy nieruchomości zasiedlonych,  zagospodarowanych  i obsadzonych roślinnością. Wiele wskazuje na to, że protesty mieszkańców nie zostaną wzięte pod uwagę, ponieważ 10 sierpnia burmistrz Andrzej Żygadło podpisał umowę na wykonanie przebudowy.

 

Reklama

Koniec przebudowy w 2023

Zadanie nosi nazwę „Budowa – rozbudowa dróg gminnych publicznych nr G110740R Pantalowice – Siedleczka w km 0+078 – 1+200 i nr G110789R Pantalowice – Rondo w km 0+031 – 0+629 miejscowości Pantalowice w gminie Kańczuga wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej”.

W jego ramach zostanie rozbudowany ciąg dróg gminnych, powstanie przy nich chodnik oraz ciąg pieszo-rowerowy. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowne –  pochłonie 4,75 mln zł, przy czym jego realizacja możliwa jest za sprawą dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego UMiG Kańczuga pozyskał 2,5 mln zł.

Pruszkowska firma Strabag zobowiązała się zrealizować przebudowę w formule „zaprojektuj i wybuduj” do połowy października 2023 roku.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama