Reklama

Jeszcze na walizkach, ale już robi wrażenie. Widzieliśmy MOK po remoncie [ZDJĘCIA]

04/04/2019 15:30

Po remoncie przestrzeń Miejskiego Ośrodka Kultury zmieniła się diametralnie, a obiekt wreszcie wygląda jak na XXI wiek przystało. Jako jedni z pierwszych mogliśmy podziwiać nowe wnętrza i trzeba przyznać, że robią wrażenie. Teraz pozostało tylko skompletować wyposażenie.

Przepaść – to słowo, które ciśnie się na usta, kiedy próbuje się wyrazić różnicę pomiędzy dawnym wystrojem budynku „Sokoła” a jego obecnym wizerunkiem. Każdy, kto pamięta reperowane doraźnie wnętrza, niezbyt efektowne lamperie, gdzieniegdzie łuszczącą się farbę i charakterystyczną stolarkę na wysoki połysk wykończoną farbą olejną – słowem wystrój rodem z PRL – w nowym obiekcie przeżyje szok. Taki MOK to już przeszłość i nie chodzi o to, że w powietrzu wciąż unosi się specyficzny zapach materiałów budowlanych. Budynek zyskał zupełnie nowe wnętrze, wykończone zgodnie z aktualnymi trendami wzornictwa, mnóstwo pomieszczeń, skrytek i zakamarków, a wszędzie pomysł na zagospodarowanie na działalność kulturalną. – Tu chcemy urządzić szatnię, tu mamy warsztat krawiecki, tutaj jest studio nagrań, ale czekamy jeszcze na wyposażenie, a tam jest studio prób dla chóru i naszych wokalistów – słyszymy, przechodząc od pomieszczenia do pomieszczania, od oprowadzających nas dyrektor Doroty Guni oraz burmistrza Mieczysława Piziurnego. Na razie wiele pomieszczeń to puste sale, w innych znajdujemy zaledwie zalążki przyszłego przeznaczenia. Wszystko jednak nowe i z nowymi możliwościami.


Sala widowiskowa to prawdziwa perełka

Bardzo efektowna jest zlokalizowana na piętrze sala taneczna, której do tej pory ośrodkowi brakowało. Profesjonalne wrażenie robi studio nagrań z reżyserką dźwięku. Wielki potencjał drzemie też w pomieszczeniu znajdującym się na najniższym poziomie. Dawny „Bar pod rybką” już niebawem ma być przestrzenią działalności klubu seniora oraz wielopokoleniowego klubu miłośników Radymna. Na obie te formy działalności MOPS i MOK pozyskały dotacje zewnętrzne. Za te pieniądze planowane jest doposażenie ośrodka w meble i sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności kulturalnej. Największe wrażenie robi jednak sala widowiskowa. – To perełka tego obiektu – podkreśla burmistrz. I rzeczywiście, nowoczesne wykończenie wnętrz, zupełnie nowa aranżacja sceny, komplet nowych krzesełek, a przede wszystkim nagłośnienie, oświetlenie i projektor z najwyższej półki sprawiają, że sali tej Radymnu pozazdrościć może kilka ościennych ośrodków miejskich. Pierwsze zajęcia dla młodzieży już wystartowały, ale przed dyrektorom MOK-u i włodarzami miasta jeszcze mnóstwo pracy, na szczęście również wiele ciekawych perspektyw.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama