Reklama

Pociągi do Przemyśla będą mogły rozwijać większe prędkości

03/08/2018 18:06

Trwają prace nad infrastrukturą kolejową w regionie. Już po wakacjach powinny zostać otwarte dla ruchu wiadukty w Ostrowie i Skołoszowie. Mniej więcej w tym samym czasie PKP rozpocznie przebudowę nawierzchni pod wiaduktem na styku Radymna i Skołoszowa.

– Zakończenie prac, obejmujących przebudowę wiaduktów w miejscowościach Ostrów oraz Skołoszów, realizowanych w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na odcinku Munina – Radymno, planowane jest do 30 września 2018 roku – informuje Dorota Szalacha z Zespółu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakończenie prac i uzyskanie pełnej przejezdności pod wiaduktami planowane na początek IV kwartału br. powinno być odczuwalne dla mieszkańców.

– Przede wszystkim dzięki poszerzeniu dróg pod tymi obiektami będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza komunikacja – wyjaśnia rzecznik prasowy PKP. Poprawione wiadukty to także udogodnienie dla pasażerów kolei. Jak zapewnia Dorota Szalacha pociągi na trasie Rzeszów – Przemyśl będą mogły rozwijać większe prędkości na wyremontowanych odcinkach, nawet do 120 km/h, co powinno wydatnie skrócić czas podróży.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Skołoszowa

W ramach prowadzonych remontów przeprowadzona zostanie modernizacja, na którą czeka wielu mieszkańców Skołoszowa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w najbliższym czasie planują przebudowę nawierzchni drogi pod wiaduktem kolejowym pomiędzy ulicą Nadbrzeżną w Radymnie a ulicą Pogodną w Skołoszowie. Obecnie ten łącznik jest nieprzejezdny. To się zmieni.

– Prace obejmą najpierw demontaż starej nawierzchni drogi, następnie wykonanie podbudowy drogi i dwóch warstw nawierzchni asfaltowej – mówi Dorota Szalacha. W chwili obecnej PKP przygotowuje zapytanie ofertowe na wykonanie prac. Jeśli to postępowanie wyłoni odpowiednią firmę, przebudowa łącznika nastąpi na przełomie III i IV kwartału br.


Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Lesio - niezalogowany 2018-08-03 19:05:30

    Nawet do 120km/h... Podziwiam polską kolej!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ki - niezalogowany 2018-08-03 19:51:28

    Nie wiem czy wyhamuje w Przemyślu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    AntyPKP - niezalogowany 2018-08-03 21:18:51

    Czyli do Warszawy w 7 godzin a nad morze pół doby? Bez klimatyzacji. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama