Reklama

Jordan nad Sanem w Przemyślu [ZDJĘCIA]

19/01/2020 15:54

19 stycznia (według kalendarza gregoriańskiego) wierni kościoła greckokatolickiego i prawosławnego na pamiątkę Chrztu Pańskiego, Jezusa Chrystusa, w Jordanie obchodzą święto Epifanii.

W Przemyślu po liturgii w soborze archikatedralnym procesja przeszła nad San, gdzie odbyły się obrzędy poświęcenia wody zwane Świętem Jordanu. Liturgii przewodniczył greckokatolicki metropolita przemysko-warszawski abp Eugeniusz Popowicz. Obecni też byli biskupi i duchowni kościoła rzymskokatolickiego.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyślanin - niezalogowany 2020-01-19 21:15:13

    piękne święto 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ceśka - niezalogowany 2020-01-19 22:46:41

    Dobrze by było żeby Sanepid zbadał tę wodę uzdrowicielską przed spożyciem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-01-20 08:26:25

    Byłem w świątyniach prawosławnych w Polsce,Rosji,Ukrainie,Rumuni i Grecji.We wszystkich tych świątyniach  spotkałem się z niewytłumaczalną dla mnie mistyką.Jak to jest,ze do świątyń przychodzą ludzie by naprawdę się modlić i przebywać z Bogiem. Widać to na każdym kroku w czasie modlitwy,zachowania się podczas celebracji a także śpiewu.Czasami myślę,że Ci ludzie naprawdę rozmawiają z Bogiem co widać po ich twarzach.Nawet dzieci zachowują się inaczej.I co jest najbardziej zastanawiające,że jest to niezależne od narodowości.W naszym KK nigdy sie z takim czymś nie spotkałem.Owszem ludzie chodzą do kościoła w tym znaczna część nie po to by się modlić.Jest  utarta celebra i nic więcej w sferze duchowej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama