Obchodzony 19 stycznia Jordan to jedno z najważniejszych świąt w Kościele greckokatolickim i prawosławnym. Swoją nazwę bierze od upamiętnienia chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Pełna nazwa święta brzmi Objawienie Pańskie.
Greckokatolickie obchody Jordanu rozpoczęły się w archikatedrze. Mszy św. przewodniczył abp Popowicz, wraz z arcybiskupem seniorem Janem Martyniakiem. W modlitwie uczestniczył również abp Józef Michalik i inni kapłani rzymskokatoliccy. Po mszy procesja udała się nad San, gdzie miał miejsce obrzęd Wielkiego Jordańskiego Poświęcenia Wody[paywall].Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mam nadzieje ze pozostawili troche wody w Sanie
A ja jestem ciekaw, kto płacił za ustawienie podestu nad rzeką? Przechodząc widziałem samochody i pracowników miejskiej spółki? Mam nadzieję, ze za zachcianki biskupa płaci kuria, a nie z miejskiej kasy z podatków wszystkich!!!
gościu, nie martw się, podest nie obciąża budżetu miasta. A nawet gdyby tak, to grekokatolicy nie są mieszkańcami miasta?
Mam nadzieje ze pozostawili troche wody w Sanie
A ja jestem ciekaw, kto płacił za ustawienie podestu nad rzeką? Przechodząc widziałem samochody i pracowników miejskiej spółki? Mam nadzieję, ze za zachcianki biskupa płaci kuria, a nie z miejskiej kasy z podatków wszystkich!!!
gościu, nie martw się, podest nie obciąża budżetu miasta. A nawet gdyby tak, to grekokatolicy nie są mieszkańcami miasta?