Reklama

Jubilaci świętowali w „Casablance”

11 par z terenu gminy Tryńcza świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w zajeździe „Casablanca” w Tryńczy.

Tradycyjnie medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznał prezydent Polski Bronisław Komorowski. Uzasadnienie nie wymaga żadnego komentarza: „za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na ich skroni”. W imieniu B. Komorowskiego aktu dekoracji dokonał wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch w towarzystwie przewodniczącego rady gminy Stanisława Wielgosa, jego zastępcy Stanisława Koniecznego, radnego Antoniego Rzeczycy oraz sołtysa wsi Gniewczyna Tryniecka Marii Gurak.

– Te wspólne pięćdziesiąt lat to wyraz wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia, piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie – powiedział podczas spotkania wójt R. Jędruch.

Reklama

Jubilaci otrzymali gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i życzenia jeszcze wielu lat w zgodzie. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i występ zespołu instrumentalno-wokalnego „H&Z”.

Złote gody świętowali: Władysława i Fryderyk Kojderowie, Maria i Eugeniusz Szozdowie, Józefa i Jan Rzeczycowie, Maria i Andrzej Ogryzkowie, Maria i Józef Wilkowie, Helena i Stanisław Drzystkowie, Józefa i Stanisław Konieczni, Maria i Bronisław Szozdowie, Janina i Jan Kogutowie, Stanisława i Ignacy Myłkowie oraz Adela i Władysław Kulpowie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama