11 par z terenu gminy Tryńcza świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w zajeździe „Casablanca” w Tryńczy.
Tradycyjnie medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznał prezydent Polski Bronisław Komorowski. Uzasadnienie nie wymaga żadnego komentarza: „za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na ich skroni”. W imieniu B. Komorowskiego aktu dekoracji dokonał wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch w towarzystwie przewodniczącego rady gminy Stanisława Wielgosa, jego zastępcy Stanisława Koniecznego, radnego Antoniego Rzeczycy oraz sołtysa wsi Gniewczyna Tryniecka Marii Gurak.
– Te wspólne pięćdziesiąt lat to wyraz wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia, piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie – powiedział podczas spotkania wójt R. Jędruch.
Jubilaci otrzymali gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i życzenia jeszcze wielu lat w zgodzie. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i występ zespołu instrumentalno-wokalnego „H&Z”.
Złote gody świętowali: Władysława i Fryderyk Kojderowie, Maria i Eugeniusz Szozdowie, Józefa i Jan Rzeczycowie, Maria i Andrzej Ogryzkowie, Maria i Józef Wilkowie, Helena i Stanisław Drzystkowie, Józefa i Stanisław Konieczni, Maria i Bronisław Szozdowie, Janina i Jan Kogutowie, Stanisława i Ignacy Myłkowie oraz Adela i Władysław Kulpowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze