Reklama

Jubileusz akcji „Wyganiamy raka” [GALERIA]

Przy pięknej słonecznej pogodzie, w dzisiejsze (10 września br.) przedpołudnie sprzed wejścia głównego do Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu prawie setka osób wyruszyła rowerami, z kijkami i dzięki sile własnych nóg na kilkukilometrową trasę w V edycji akcji „Wyganiamy raka”.

Głównymi organizatorami byli tradycyjnie Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio oraz przemyski oddział Polskiego Komitetu Zwalczania Raka. Podobnie jak w zeszłym roku, chętni mogli wystartować na trzy sposoby: biegnąc, jadąc na rowerze lub maszerując z kijkami. Dla amatorów tego drugiego sposobu trasa była nieco dłuższa, bo liczyła ok. 6 km. Pozostali mieli do pokonania ok. 4 km. Wszyscy spotkali się na popularnych Werkach koło cerkwi na Wilczu, gdzie znajdowała się meta rajdu. Wśród startujących byli i starsi, i młodsi. Nie zabrakło m.in. posła Andrzej Matusiewicza, wiceprezydenta Przemyśla, byłego dyrektora placówki na Monte Cassino, Janusza Hamryszczaka, czy zastępcy dyrektora ds. medycznych szpitala wojewódzkiego, zapalony biegacz, Krzysztof Popławski. Mocną delegację wystawiło I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego na czele z dyrektorem placówki Tomaszem Dziumakiem.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tis - niezalogowany 2016-09-13 19:24:09

    zawodnik nr 17   prawdziwy twardziel z Podkarpacia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama