Przy pięknej słonecznej pogodzie, w dzisiejsze (10 września br.) przedpołudnie sprzed wejścia głównego do Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu prawie setka osób wyruszyła rowerami, z kijkami i dzięki sile własnych nóg na kilkukilometrową trasę w V edycji akcji „Wyganiamy raka”.
Głównymi organizatorami byli tradycyjnie Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio oraz przemyski oddział Polskiego Komitetu Zwalczania Raka. Podobnie jak w zeszłym roku, chętni mogli wystartować na trzy sposoby: biegnąc, jadąc na rowerze lub maszerując z kijkami. Dla amatorów tego drugiego sposobu trasa była nieco dłuższa, bo liczyła ok. 6 km. Pozostali mieli do pokonania ok. 4 km. Wszyscy spotkali się na popularnych Werkach koło cerkwi na Wilczu, gdzie znajdowała się meta rajdu. Wśród startujących byli i starsi, i młodsi. Nie zabrakło m.in. posła Andrzej Matusiewicza, wiceprezydenta Przemyśla, byłego dyrektora placówki na Monte Cassino, Janusza Hamryszczaka, czy zastępcy dyrektora ds. medycznych szpitala wojewódzkiego, zapalony biegacz, Krzysztof Popławski. Mocną delegację wystawiło I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego na czele z dyrektorem placówki Tomaszem Dziumakiem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.zawodnik nr 17 prawdziwy twardziel z Podkarpacia
zawodnik nr 17 prawdziwy twardziel z Podkarpacia