Reklama

Jubileusz szkoły, której patronem jest Wojsko Polskie

05/12/2016 09:00

Szkoła Podstawowa nr 10 w Jarosławiu świętowała 60-lecie istnienia. Uroczystość zgromadziła liczne grono ludzi związanych z placówką, w tym sporo absolwentów „dziesiątki”. – Kiedy myślę „dziesiątka”, widzę przede wszystkim ludzi, bo to oni tworzą historię i budują wizerunek placówki – mówiła Wanda Czerwiec, dyrektor szkoły, witając gości na jubileuszowym spotkaniu zorganizowanym w Katolickim Centrum Kultury.

W 60-leciu „dziesiątki” wzięli udział m.in.: posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, jego zastępca Dariusz Tracz, byli też absolwenci szkoły z Marcinem Zaborniakiem, dyrektorem generalnym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Renatą Chlebowską, dyrektor Wydziału Oświaty UM Jarosławia oraz Januszem Dąbrowskim, byłym burmistrzem miasta na czele. W jubileuszu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Miasta oraz Andrzej Mamak, przewodniczący jarosławskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego i Jadwiga Piątek, przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jarosławiu.  Jubileuszowe uroczystości poprzedziła msza św., a po spotkaniu w Katolickim Centrum Kultury burmistrz razem z posłanką Anną Schmidt-Rodziewicz oraz dyrektor „dziesiątki” odsłonili tablicę pamiątkową na elewacji budynku SP nr 10.


fot.Roman Kijanka
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama