Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły obchodził 10-lecie istnienia i działalności artystycznej.
Otwarcia imprezy dokonali Jolanta i Stanisław Turkowie, przedstawiając historię powstałego w kwietniu 2005 r. zespołu. Po raz pierwszy wystąpił trzy miesiące później podczas plenerowej imprezy „Letnie spotkania z muzyką” w Jagielle. Dziś występuje nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli m.in.: wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, poseł na Sejm RP Mieczysław Golba, radny sejmiku Tomasz Bury, starosta przeworski Zbigniew Kiszka, czy dyrektor Trynieckiego Centrum Kultury Henryk Chruściel, którzy wręczyli jubilatom pamiątkowe dyplomy i upominki. Zaproszone zostały również zaprzyjaźnione zespoły – „Śpiewające Zośki” i Kapela Ludowa z Gniewczyny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze