Reklama

Jubileuszowa orkiestra na start! Czy znów padnie rekord?

30 stycznia br. w całej Polsce po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Zagra oczywiście także w naszym regionie, gdzie już bardzo intensywnie pracują sztaby armii Jerzego Owsiaka.

Jak poinformował J. Owsiak, celem w br. jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce. Za zebraną darowiznę Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakupi m.in.: angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomograf dna oka, mikroskopy czy stoły operacyjne[paywall].

– Chcemy być blisko was, więc w finałową niedzielę zapraszamy przed ekrany telewizorów i komputerów, ponieważ przez cały dzień opowiadamy o efektach naszych działań w transmisji telewizyjnej i internetowej – powiedział J. Owsiak.

Reklama

W całej Polsce odbywa się największa w kraju publiczna zbiórka pieniędzy. Około 120 tys. wolontariuszy w około 1 tys. 700 sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji. Pieniądze zbierane są nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. O g. 20, w finałową niedzielę, odbędzie się natomiast happening od lat zatytułowany „Światełko do Nieba”. Wówczas znane są już szacunkowe wyniki zbiórki, a ostateczny rezultat ogłaszany jest najczęściej na początku kwietnia.

W ciągu 29. finałów WOŚP orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67 tys. 300 urządzeń.

Reklama

Na konto, e-Skarbonka

Sprawdzoną, doskonale znaną wszystkim metodą wsparcia zakupu sprzętu, tym razem dla okulistyki dziecięcej, jest przelew na rachunek bankowy dedykowany 30. finałowi WOŚP. W br. wszyscy chętni mogą kierować swoje wpłaty na nr konta: 88 1140 1010 0000 5244 4400 1130. Jeżeli ktoś zechce dorzucić się z zagranicy, musi koniecznie pamiętać o dodaniu: BREXPLPWMBKIBAN PL 88 1140 1010 0000 5244 4400 1130.

Warto także skorzystać z e-Skarbonki. To internetowa puszka kwestarska, która pozwala każdemu na bycie wolontariuszem WOŚP, ale też jest narzędziem, dzięki któremu każdy – niezależnie od tego, gdzie na świecie się znajduje, może wesprzeć cel 30. finału.

Zapraszamy, zachęcamy!
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2022-01-11 21:52:21

    Kto wie może i padnie ?!? Pani Dzidzia z panem Jurkiem pewnie już zacierają rączki ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    baraniecka.bozena_381 2022-01-12 13:53:22

    jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to się milczy!!!Jednak trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama