Reklama

Julia Majcher trzy razy w finale A

Basen Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” był areną Zimowych Mistrzostw Polski 13-latków. Na starcie stanęło ponad pół tysiąca młodych pływaczek i pływaków z aż 161 klubów pływackich z całej Polski. Wśród nich zaprezentowała się niezwykle utalentowana zawodniczka klubu SMS Błysk Jarosław Julia Majcher.

161 klubów, 534 uczestników łącznie. 272 chłopców i 262 dziewczęta. Obsada imponująca i trzeba mieć nadzieję, że być może w tym gronie znajdzie się choć jedna pływaczka lub pływak, który nawiąże do sukcesów Otylii Jędrzejczak i zdobędzie wreszcie dla biało-czerwonych barw olimpijski krążek w jednej z najbardziej medalodajnych dyscyplin na igrzyskach olimpijskich. Być może będzie nią zawodniczka SMS Błysku Jarosław, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, podopieczna trenera Jakuba Kidy – Julia Majcher.

Julia od kilku lat notuje wynikowy progres. Od kilku lat jest w ścisłej czołówce młodych, utalentowanych pływaczek na Podkarpaciu. Warto choćby wspomnieć 2021 rok, kiedy z mistrzostw Podkarpacia wyjechała z pięcioma złotymi medalami. Stawała na podium wielu innych prestiżowych zawodów w swojej kategorii wiekowej. We wrześniu br. otrzymała powołanie do reprezentacji Polski juniorek.

Reklama

Na pływalni w Łodzi wystartowała na kilku dystansach w stylu klasycznym, czyli popularnej „żabce”. W trzech z nich znalazła się w finale A. Na 50 m zajęła 7. miejsce, na 100 m uplasowała się na 8. lokacie, zaś w wyścigu na 200 m została sklasyfikowana na 10. miejscu. Być może jej marzeniem było podium, do którego tak naprawdę niewiele zabrakło, ale młodej jarosławiance należą się ogromne brawa za kolejny rok znakomitych występów na pływalniach.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/01/2025 14:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama