Na 1/8 Mistrzostw Polski zakończyli rywalizację juniorzy Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl. Na turnieju w Płocku zajęli ostatnie miejsce, choć szanse na awans do najlepszej „ósemki” mistrzostw zachowali do… ostatniego dnia rywalizacji.
Po zajęciu 2. miejsca w zmaganiach w ramach 1/16 MPJ podopieczni Piotra Kroczka awansowali do grona najlepszych szesnastu juniorskich zespołów w naszym kraju. Po więcej udali się do Płocka, gdzie wystąpili w jednym z czterech turniejów 1/8, choć de facto była to rywalizacja na poziomie ćwierćfinału. Rywali mieli mocnych, choć prawdę powiedziawszy słabszych ekip na tym etapie zmagań nie było. Oprócz gospodarzy, czyli Orlen Wisły Płock ich przeciwnikami były zespoły MKS Poznań i Anilany Szkoła Gortata Łódź. Zawody trwały od 4 do 6 lutego br., a awans dalej zyskiwały dwie najlepsze ekipy.
To był bardzo dziwny turniej. Rezultaty dwóch pierwszych dni sprawiły, że każda z czterech drużyn – w decydującym trzecim dniu imprezy – miała szansę na awans do 1/4 MPJ. Na dzień dobry przemyślanie zmierzyli się z ekipą z Poznania i nie ma co ukrywać, że nie był to ich najlepszy występ. Czy stres i presja, czy długa podróż sprawiły, iż w wielu fragmentach nie byli sobą. Nie grali swojej najlepszej piłki ręcznej, a tylko taką dyspozycję prezentując, mogli marzyć o promocji dalej. Swoje trzy grosze dołożyli słabiuteńko dysponowani sędziowie, ale koniec końców to nie poznaniacy wygrali ten mecz, a bardziej przegrali do zawodnicy Auto-Moto-Fan SRS. Wydawało się, że po drugim spotkaniu będzie pozamiatane. Wszak gospodarze byli głównymi faworytami tego turnieju. Ale nie dali rady zespołowi P. Kroczka. To był absolutnie najlepszy mecz przemyślan w tym sezonie. Przez większość spotkania byli stroną dominującą. Prowadzili, potrafiąc utrzymać koncentrację i skuteczność. Jeszcze na ponad 70 sekund przed końcem wygrywali 32:34 i zapowiadało się na sensację. Płocczanie jednak wyrównali, doprowadzili do serii rzutów karnych, w których musieli już uznać wyższość przemyślan. Decydującą bramkę zdobył Szymon Wywrot.
Auto-Moto-Fan SRS był i blisko, i daleko od awansu. Podobnie jak trzy pozostałe ekipy. Każda z nich, wyrywając, zapewniała sobie, awans do 1/4 mistrzostw. W niedzielę, 6 lutego br., przemyślanom „wystarczyło” wygrać z Anilaną SG Łódź. Niestety, pojedynek z gospodarzami zabrał im niemal wszystkie siły. Nie byli w stanie podjąć walki i przegrali bardzo wysoko. Szkoda, ale za postawę, wolę walki, ambicję i włożone serce należą się im wielkie brawa. Po raz drugi z rzędu znaleźli się w gronie najlepszych 16 juniorskich zespołów w Polsce. Na więcej brakuje i możliwości, i umiejętności.
Wyniki:
Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl – MKS Poznań 29:33 (14:16)
Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl – Orlen Wisła Płock 34:34 (18:18), karne: 4:3
Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl – Anilana Szkoła Gortata Łódź 24:38 (13:19)
Końcowa klasyfikacja: 1. Orlen Wisła Płock, 2. Anilana Szkoła Gortata Łódź, 3. MKS Poznań, 4. Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze