Justyna Kwaśna-Łapisz z Krzywczy na nagranie 5. odcinka programu „Szansa na sukces. Opole 2021” jechała z nadzieją, że zostanie dobrze przyjęta przez jury i że trema nie odbierze jej pewności siebie na scenie. Okazało się, że wykonaniem piosenki Wierniejsza od marzenia skradła cały show, zostawiając w tyle 6 konkurentów.
Każdy kolejny odcinek „Szansy na sukces. Opole 2021” to wokalny pojedynek 7 uczestników, który wyłania laureata. A ci spotkają się w koncercie finałowym, który otwiera zwycięzcy drogę do występu w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Takie marzenie ma również Justyna Kwaśna-Łapisz z Krzywczy. Na razie jest na dobrej drodze do tego, by po nie sięgnąć. Choć obecnie czasu na śpiewanie ma nieco mniej, bo jest mamą na pełen etat i zaczęła studia na wydziale pielęgniarstwa, nie rezygnuje ze swojej pasji.
Muzykowanie od małego
Wychowała się w domu, w którym zawsze obecna była muzyka. Tata grał na akordeonie, często rodzinnie muzykowali. Każde święta to było wspólne śpiewanie kolęd, żadne rodzinne ognisko nie mogło się obyć bez śpiewu i towarzyszącego mu akompaniamentu. – Pamiętam swoje pierwsze występy przedszkolne i moment, kiedy mieliśmy śpiewać okolicznościowe patriotyczne piosenki. Tak się złożyło, że miałam najbardziej donośny głos i chyba nie najgorszy muzyczny słuch, więc padło na mnie i to ja zostałam wytypowana do wykonania przygotowanych utworów. I tak to się dalej toczyło, że na każdej akademii czy występie do śpiewania oddelegowywano zawsze mnie. Nie miałam jednak mentora, takiej osoby, która mogłaby mnie jakoś ukierunkować[paywall] czy poprowadzić, więc swoją muzyczną ścieżką stąpałam sama. Jestem samoukiem. W domu uczyłam się śpiewu, naśladując polskie wokalistki. Modulując swój głos, stopniowo nabierałam pewności siebie. Czasy liceum to były z kolei pierwsze występy z zespołem. Potem było ich kilka po drodze. Graliśmy głównie na weselach. Teraz, ze względu na pandemię, te występy są ograniczone. Zawsze obawiałam się udziału w muzycznych programach telewizyjnych, w których takie osoby jak ja mogą próbować swoich sił, bo uważałam, że mogę nie sprostać oczekiwaniom. Nad swoim warsztatem wokalnym pracowałam zupełnie sama i nie miałam pewności, czy moje umiejętności są wystarczające, dlatego tym bardziej cieszę się z wygranej i z tego, że zdecydowałam się zmierzyć z wyzwaniem – opowiada Justyna.
Jeśli o coś walczyć, to do końca
Do udziału w castingach namówił ją kolega z zespołu. Do Rzeszowa nie było daleko, więc się przełamała. – Chciałam zobaczyć, jak to wygląda, byłam ciekawa innych szukających swojej szansy w programie – mówi o towarzyszących jej emocjach. Od stycznia, kiedy odbywał się casting, do końca lutego czekała pełna obaw na wyniki. W końcu ktoś z programu zadzwonił z informacją, że się dostała. Odcinek z udziałem Justyny nagrano dopiero w lipcu, bo na drodze stanęła pandemia. Na antenie TVP mogliśmy go obejrzeć w niedzielę, 8 listopada. Siedmioro uczestników zmierzyło się z repertuarem Skaldów. Justynie przypadła w udziale piosenka Wierniejsza od marzenia. Oceniający występy muzycy z grupy Skaldowie nie mieli wątpliwości. To właśnie Justyna zasłużyła ich zdaniem na 1. miejsce. – Mam taką dewizę w życiu, że jak już o coś walczę, to do końca, jak gdzieś idę, to po pierwsze miejsce. Dlatego w Warszawie dałam z siebie wszystko – mówi. Konkurencja była mocna. Wśród startujących byli ludzie zajmujący się śpiewaniem od dawna, niektórzy z dużym doświadczeniem. Nie było więc łatwo, tym bardziej że sprawy nie ułatwiała trema pojawiająca się tuż przed wyjściem na scenę. – Atmosfera podczas nagrania jest jednak wspaniała, bardzo ciepła – podkreśla Justyna. Przed nią występ w grudniowym finale. Od niego zależeć będzie, czy dziewczynie uda się spełnić marzenia o występie na legendarnej opolskiej scenie. O wszystkim zdecydują głosy widzów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gratuluję jej tego sukcesu, to wynik jej ciężkiej pracy, na jaką zasługuje. skribblio
Brawo. Serdecznie gratuluję. Życzę dalszych sukcesów !!!
Pięknie zaśpiewa realistyczną piosenkę https://www.youtube.com/watch?v=YvAWRYFAWqs&ab_channel=SACHIELTV
Po piosence pełna dyskwalifikacja z programu bo jest wbrew władzy
Gratuluję jej tego sukcesu, to wynik jej ciężkiej pracy, na jaką zasługuje. skribblio
Brawo. Serdecznie gratuluję. Życzę dalszych sukcesów !!!
Pięknie zaśpiewa realistyczną piosenkę https://www.youtube.com/watch?v=YvAWRYFAWqs&ab_channel=SACHIELTV