Ponad 12 litrów krwi – to efekt ostatniej akcji, zorganizowanej w Dubiecku przez tamtejszą OSP, działający przy niej Klub HDK PCK „Kropla Nadziei” oraz miejscowy samorząd.
Była to już czwarta inicjatywa pod nazwą „Mieszkańcy Miasta i Gminy Dubiecko dzielą się krwią”. Pod koniec minionego miesiąca w Klubie Seniora w Dubiecku we wczesnych godzinach porannych wystartowała zbiórka krwi. Akcja była możliwa dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, które wysłało do Dubiecka ekipę wyjazdową. Każda pełnoletnia i zdrowa osoba mogła oddać swoją krew potrzebującym. Stawiło się 38 śmiałków, jednak nie wszyscy – z racji kwestii zdrowotnych czy zbyt niskiego bądź wysokiego[paywall] ciśnienia – mogli zostać tego dnia dawcą. Ostatecznie krew oddało
28 osób. W ten sposób udało się zebrać 12 l i 600 ml tego cennego płynu. Na podzielenie się cząstką siebie zdecydowali się członkowie lokalnego Klubu HDK PCK „Kropla Nadziei” oraz strażacy z ochotniczych straży pożarnych w: Dubiecku, Bachórcu, Hucisku Nienadowskim, Drohobyczce, Przedmieściu Dubieckim, Kosztowej, Harcie, Bolestraszycach, Dynowie i Bachórza, a także mieszkańcy miasta i gminy Dubiecko. Za swoje poświęcenie wszyscy dawcy wynagrodzeni zostali smacznym poczęstunkiem w postaci kiełbaski i ciasta domowej roboty.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze