Reklama

Już czwarty raz podzielili się życiodajnym płynem [ZDJĘCIA]

Ponad 12 litrów krwi – to efekt ostatniej akcji, zorganizowanej w Dubiecku przez tamtejszą OSP, działający przy niej Klub HDK PCK „Kropla Nadziei” oraz miejscowy samorząd.

Była to już czwarta inicjatywa pod nazwą „Mieszkańcy Miasta i Gminy Dubiecko dzielą się krwią”. Pod koniec minionego miesiąca w Klubie Seniora w Dubiecku we wczesnych godzinach porannych wystartowała zbiórka krwi. Akcja była możliwa dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, które wysłało do Dubiecka ekipę wyjazdową. Każda pełnoletnia i zdrowa osoba mogła oddać swoją krew potrzebującym. Stawiło się 38 śmiałków, jednak nie wszyscy – z racji kwestii zdrowotnych czy zbyt niskiego bądź wysokiego[paywall] ciśnienia – mogli zostać tego dnia dawcą. Ostatecznie krew oddało

28 osób. W ten sposób udało się zebrać 12 l i 600 ml tego cennego płynu. Na podzielenie się cząstką siebie zdecydowali się członkowie lokalnego Klubu HDK PCK „Kropla Nadziei” oraz strażacy z ochotniczych straży pożarnych w: Dubiecku, Bachórcu, Hucisku Nienadowskim, Drohobyczce, Przedmieściu Dubieckim, Kosztowej, Harcie, Bolestraszycach, Dynowie i Bachórza, a także mieszkańcy miasta i gminy Dubiecko. Za swoje poświęcenie wszyscy dawcy wynagrodzeni zostali smacznym poczęstunkiem w postaci kiełbaski i ciasta domowej roboty.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama