Reklama

Już mogą korzystać z nowej hali

09/11/2016 10:27

Dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy gminy Chłopice mogą już korzystać z pierwszej, pełnometrażowej hali sportowej w Chłopicach, która 31 października br. została uroczyście otwarta.


fot.Monika Maj-Lichończak
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chłopicach i Gimnazjum w Boratynie przedstawili taneczno-sportową część artystyczną.

Uroczystość zainaugurował wójt gminy Chłopice Andrzej Czyż, witając przybyłych gości i dziękując za pomoc przy pozyskiwaniu środków finansowych niezbędnych do budowy hali.

W dalszej części przekazał klucz do[paywall] bram hali sportowej na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej w Chłopicach Janusza Fudali, zachęcając jednocześnie do aktywności sportowej.

Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej w Chłopicach i Gimnazjum w Boratynie zaprezentowali sportowo-taneczną część artystyczną, która została nagrodzona gromkimi brawami.

Reklama

Całkowity koszt budowy hali sportowej wraz z zapleczem to 2 mln 742 tys. 938 zł 67 gr, przy czym 1 mln 800 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki  w ramach Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej.

W uroczystości otwarcia nowego obiektu wzięli udział m.in.: poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski, wicestarosta powiatu jarosławskiego Józef Szkoła, ksiądz proboszcz Jacek Książek, radni Rady Gminy Chłopice, dyrektorzy szkół, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Reklama


fot.Monika Maj-Lichończak
MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama