Godny pochwały sposób na spędzenie wakacji wybrali trzej jarosławianie. Kacper Kogut, Andrzej Kozioł, Krystian Mroziak ruszyli na wyprawę rowerową do Neapolu, która miała pomóc 11-letniej Paulince, podopiecznej Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP.
Trójka mieszkańców Jarosławia wyruszyła w rowerową wyprawę na początku lipca. Ich przejazd przez niemal całą Europę miał rozpropagować zbiórkę pieniędzy dla 11-letniej Paulinki[paywall] cierpiącej na mukowiscydoze.
Jeszcze przed startem udało się pozyskać kilkanaście firm z Podkarpacia i całej Polski, które zadeklarowały wsparcie dla akcji. W ciągu 20 dni spędzonych na rowerowym siodełku jarosławianie zachęcali też do wpłat na konto zbiórki przeznaczonej dla dziewczynki. Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy udało się zebrać.
Organizatorzy mają o tym poinformować już po oddaniu niniejszego tekstu do druku. Póki co wiadomo, że wyprawa zakończyła się powodzeniem.
„Wczorajszego dnia dojechaliśmy szczęśliwie do Neapolu z wynikiem 2130 kilometrów, zgodnie z tym, co obiecaliśmy! Dziś od samego rana zwiedzamy Neapol, a jutro wyruszamy na Pompeje i Wezuwiusz! Oficjalne podsumowanie akcji odbędzie się po naszym powrocie do Polski, a na razie cieszymy się naszymi 4-dniowymi wakacjami we Włoszech. Jeśli ktokolwiek chciałby jeszcze wesprzeć Paulinkę w leczeniu i rehabilitacji – zapraszamy, a wszystkim tym, którzy wierzyli w nas i wsparli nas na trasie – bardzo dziękujemy” – napisali rowerzyści 27 lipca na facebookowym profilu promującym akcję. 31 lipca cała trójka wylądowała na krakowskim lotnisku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze