Od trzech lat w Kalwarii Pacławskiej trwa budowa Kalwaryjskiego Ośrodka Pomocy o. Wenantego Katarzyńca. Kilka tygodni temu wylany został wieniec wzmacniający konstrukcję budynku, a także schody z parteru na pierwsze piętro oraz strop. Całość została udekorowana tradycyjną wiechą.
Początkowo wydawało się to utopią. Były budynek szkoły podstawowej w Kalwarii Pacławskiej był w fatalnym stanie. Na generalny remont, a w zasadzie zupełne przerobienie rudery na coś funkcjonalnego, nie wszyscy by się pisali. Ale koordynator ośrodka ojciec Olek M. Paprzycki OFMConv nie miał wątpliwości, że się uda...
Wszystko zaczęło się pod koniec czerwca 2021 r. Wówczas rozpoczęło się planowane sprzątanie budynku przy ogromnej pomocy wolontariuszy. Na zaproszenie koordynatora odpowiedziało 9 osób: Ania z Alkiem z Birczy, Monika z Przemkiem oraz Władysław z Krakowa, Agnieszka, Adrian i Tadeusz z Przemyśla, a także Łukasz z Międzybrodzia...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 82% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze