Reklama

Kampania wyborcza rozpoczęta? Poseł Kasprzak strzela ślepakami

Wielu mieszkańców naszego regionu zelektryzowała informacja, którą podczas konferencji prasowej przekazał poseł Mieczysław Kasprzak (PSL). Stwierdził, że z powodu nieprzyjęcia poprawek jego partii do tegorocznego budżetu państwa nie dojdzie do remontu odcinka drogi krajowej nr 28 Przemyśl – Medyka.

Kilka dni po obradach Sejmu w RP sprawie przedstawienia i głosowania nad budżetem państwa na 2018 r. poseł z naszego regionu Mieczysław Kasprzak z Polskiego Stronnictwa Ludowego zorganizował krótką konferencję prasową z udziałem m.in. prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i sekretarza powiatu przemyskiego Jerzego Góralewicza. Głównym tematem były poprawki przedstawione przez ludowców do owego budżetu[paywall]. – Niestety, żadna z nich nie została przyjęta. Część z nich dotyczyła ważnych inwestycji w naszym regionie, by wspomnieć o remoncie odcinka drogi krajowej 28 Przemyśl – Medyka czy budowie łącznika na trasie Korczowa – Lubaczów – tłumaczył poseł M. Kasprzak.

– Siedmiokilometrowy odcinek z Przemyśla do Medyki wymaga natychmiastowego remontu. Natężenie ruchu jest ogromne, często dochodzi tam do wypadków czy kolizji. Stanowi to poważne obciążenie dla sąsiednich gmin. Mam nadzieję, że jednak znajdą się pieniądze – dodał J. Góralewicz.

Reklama

Te zdania mogłyby wskazywać, że – mimo obietnic i zapewnień – remontu jednak nie będzie. A to nienajlepiej świadczyłoby o ekipie rządzącej...

Krótko o remoncie

O remoncie wspomnianego odcinka dużo się mówiło, ale konkretów wiele nie było. Jednak pod koniec października ub.r., po zatwierdzeniu do realizacji przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka 11 programów inwestycji dla zadań drogowych, karta się odwróciła. Można było ogłosić, że droga krajowa nr 28 na odcinku Przemyśl – Medyka będzie wyremontowana i rozbudowana.

Reklama

Jak poinformowano, inwestycja obejmować będzie rozbudowę jezdni do dwóch pasów ruchu w obu kierunkach oraz wzmocnienie jej konstrukcji do przenoszenia obciążeń 11,5 ton na oś. W okolicach przejścia granicznego w Medyce wybudowana zostanie zatoka służąca do ważenia pojazdów ciężarowych. Wyeliminowane zostaną także te miejsca na drodze,  które będą kolidować z tworzoną infrastrukturą techniczną. Prace mają ruszyć już w przyszłym roku i potrwają do 2020 r.

Bez obaw

– Gdyby było kilka głosów więcej, nasze poprawki prawdopodobnie by przeszły. Przykre jest przede wszystkim to, że nie zagłosowali za nimi posłowie z naszego regionu. Posłanka Schmidt-Rodziewicz wyciągnęła kartę do głosowania. Uznała, że jest potrzeba remontu, ale nie zagłosowała ani za, ani przeciw. To dla mnie bardzo niezrozumiałe – stwierdził poseł M. Kasprzak podczas wspomnianej konferencji prasowej. 

Reklama

Zapytaliśmy więc posłankę Annę Schmidt-Rodziewicz, czy rzeczywiście do szumnie zapowiadanej inwestycji nie dojdzie, jak chce jej kolega z poselskich ław. – Rozumiem, że poseł Kasprzak już rozpoczął kampanię wyborczą i atakuje swojego głównego sejmowego konkurenta, czyli mnie, posłankę z powiatu jarosławskiego. Niestety, strzela ślepakami. Powinien lepiej orientować się w sprawie podkarpackich inwestycji. Nie widziałam powodu, aby głosować za poprawką posła PSL, skoro Ministerstwo Infrastruktury już przygotowuje rozpoczęcie realizacji tej inwestycji – tłumaczy A. Schmidt-Rodziewicz. – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w porozumieniu z wojewodą podkarpackim kończy właśnie postępowanie w sprawie pozwoleń na budowę i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się kompleksowy remont tego odcinka! Poseł PSL-u jest niedoinformowany, podobnie jak w sprawie mostu w Jarosławiu. Ale rozumiem, że to część kampanii wyborczej i w najbliższych miesiącach przed wyborami spodziewam się jeszcze większych ataków na mnie. Pieniądze na inwestycje na podkarpacką infrastrukturę drogowo-kolejową w tym roku to ponad dwa miliardy 800 milionów złotych. Na co zatem poseł Kasprzak chciał przeznaczyć pieniądze ze swojej poprawki? Nie wiem – podsumowała posłanka PiS.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    OLO - niezalogowany 2018-01-21 19:18:20

    Jak zwykle poseł przeważnie strzela ślepakami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Leon - niezalogowany 2018-01-21 21:43:19

    No to pisiory pokazały gdzie mają wyborców

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    andy - niezalogowany 2018-01-22 09:04:21

    Bo ten gość to jeden wielki ślepak i niewypał.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama