Reklama

Kaplica jednak bez remontu

05/01/2019 20:00

Zapowiadany remont zabytkowej kaplicy na cmentarzu przy ul. Budowlanych nie dojdzie do skutku. Wyłoniony drogą przetargu wykonawca nie wywiązał się ze swoich zobowiązań. Władze miasta mają nadzieję, że remont uda się przeprowadzić w 2019 roku.

Niestety fiaskiem zakończyło się ambitne przedsięwzięcie wyremontowania pochodzącej z początków XX wieku kaplicy na cmentarzu komunalnym w Radymnie. O planach radymniańskiego magistratu pisaliśmy latem 2018. Informowaliśmy wówczas, że miasto przeprowadzi gruntowne odrestaurowanie obiektu. Naprawiony miał być cieknący dach, odnowiona elewacja, odświeżone wnętrze. Niestety z winy wykonawcy remont nie zostanie przeprowadzony[paywall] . – Wykonawcy naliczono kary umowne w wysokości 20 procent wynagrodzenia brutto – informuje nas Joanna Trudzik z radymniańskiego magistratu. Marna to jednak pociecha, bo miastu przeszło koło nosa ponad 40 tys. zł uzyskanych z dotacji Konserwatora Zabytków i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Spróbują jeszcze raz?

Według zapowiedzi pracownika urzędu miasta starania o remont kaplicy nie zostaną zarzucone. Optymistyczne założenie przewiduje, że remont zostanie wykonany w roku 2019. Niestety, by go przeprowadzić, a przede wszystkim sfinansować, konieczne jest ponowne przystąpienie do skomplikowanej procedury. Radymno musi złożyć nowy wniosek o dofinansowanie, po opcjonalnym otrzymaniu dotacji na koniec trzeba będzie wyłonić nowego uczciwego wykonawcę. Pozytywną informacją jest natomiast to, że tzw. stella Hermana –  o planach jej renowacji także informowaliśmy w lipcu, została odrestaurowana zgodnie z planem.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jagra - niezalogowany 2019-01-05 20:11:18

    robiła to chyba firma "krzak" ciekawe gdzie są obrazy ze ścian ,jeden stał na podłodze zamalowany farbą którą malowane były ściany ,co z resztą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2019-01-07 19:24:55

    W umowie przetargowej nie było zapisu o karach za niewykonanie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    adam - niezalogowany 2019-01-11 08:44:44

    Krzysztof wracaj,przed toba P na nic nie miał srodków  teraz złotousty M ,który  p......ł ze wie jak to zrobić  a juz na starcie mówi  że nie ma kasy   , 5 latek przesiedzi  na ciepłym stołeczku  i niech sie dobrze czują  ci którzy na niego głosowali ,no super

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama