W Przedszkolu Miejskim nr 9 im. Czytelników Życia Przemyskiego przy ulicy Słowackiego w Przemyślu odbyła się niecodzienna impreza – pokazowy trening karate, prowadzony przez sensei Roberta Gawła oraz sensei Grzegorza Latoska z Klubu Karate Shinkyokushin Przemyśl.
Impreza wyjątkowa, bo nie są codziennością w przedszkolach wizyty osób, zajmujących się wschodnimi sztukami walki. – Jednym z naszym głównych celów jest promocja zdrowia. W tym roku przejęłam ten program i zostałam przez panią dyrektor wyznaczona na koordynatora przedsięwzięcia. Sama prowadzę zajęcia sportowe, staram się uatrakcyjniać zajęcia, zapraszam specjalistów czy trenerów z różnych dziedzin sportu – powiedziała wychowawczyni z Przedszkola Miejskiego nr 9 Wioletta Pająk.
Obaj karatecy zaproponowali mauchom trening, uczyli techniki prawidłowego oddychania, koncentracji i samodyscypliny. Największe emocje były podczas łamania kamienia. Miny maluchów, które rozdziawiły buzie z wrażenia, były po prostu bezcenne. – Przedstawiciele Klubu Karate Shinkyokushin z chęcią przyjęli zaproszenie, byli bardzo pozytywnie nastawieni na spotkanie. Być może dojdzie do dalszej współpracy. 25-osobowa grupa dzieciaków była zachwycona, podobnie rodzice, pozytywnie nastawieni, bardzo zadowoleni z takich zajęć – podsumowała W. Pająk.
Na zakończenie sportowcy otrzymali od dyrektor przedszkola i wychowawczyni dyplomy z podziękowaniami oraz album z pracami wykonanymi przez dzieci.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze