Reklama

Karatecy u przedszkolaków. Miny maluchów bezcenne

W Przedszkolu Miejskim nr 9 im. Czytelników Życia Przemyskiego przy ulicy Słowackiego w Przemyślu odbyła się niecodzienna impreza – pokazowy trening karate, prowadzony przez sensei Roberta Gawła oraz sensei Grzegorza Latoska z Klubu Karate Shinkyokushin Przemyśl.

Impreza wyjątkowa, bo nie są codziennością w przedszkolach wizyty osób, zajmujących się wschodnimi sztukami walki. – Jednym z naszym głównych celów jest promocja zdrowia. W tym roku przejęłam ten program i zostałam przez panią dyrektor wyznaczona na koordynatora przedsięwzięcia. Sama prowadzę zajęcia sportowe, staram się uatrakcyjniać zajęcia, zapraszam specjalistów czy trenerów z różnych dziedzin sportu – powiedziała wychowawczyni z Przedszkola Miejskiego nr 9 Wioletta Pająk.

Obaj karatecy zaproponowali mauchom trening, uczyli techniki prawidłowego oddychania, koncentracji i samodyscypliny. Największe emocje były podczas łamania kamienia. Miny maluchów, które rozdziawiły buzie z wrażenia, były po prostu bezcenne. – Przedstawiciele Klubu Karate Shinkyokushin z chęcią przyjęli zaproszenie, byli bardzo pozytywnie nastawieni na spotkanie. Być może dojdzie do dalszej współpracy. 25-osobowa grupa dzieciaków była zachwycona, podobnie rodzice, pozytywnie nastawieni, bardzo zadowoleni z takich zajęć – podsumowała W. Pająk.

Reklama

Na zakończenie sportowcy otrzymali od dyrektor przedszkola i wychowawczyni dyplomy z podziękowaniami oraz album z pracami wykonanymi przez dzieci.


fot.zbiory przedszkola


fot.zbiory przedszkola
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości