– Szok totalny. Postępowanie nie do zaakceptowania – tak poseł Mieczysław Kasprzak i prezes podkarpackiego PSL rozpoczął konferencję prasową, informując na wstępie, że najpierw będą złe wiadomości, a dobre później. Z dobrych było tylko tyle, że PSL ma się dobrze.
– Zamiast obniżenia wieku emerytalnego rolników, jak zapowiadał PiS w kampanii wyborczej, szykuje się jego podwyższenie. Dziś problem tyczy się rolników, ale jutro może dotyczyć już całego społeczeństwa. Gdy eksperci mówili, że zmiana wieku emerytalnego jest ekonomicznie niemożliwa, PiS udawał, że tego nie słyszy. Dziś sam go podwyższa. Zwyczajnie oszukali rolników[paywall]. Jak to się ma do deklaracji i obietnic wyborczych? – pytał poseł.
– Mało tego. Pojawiła się koncepcja zniesienia dopłat dla rolnictwa i przejścia do zasad rynkowej konkurencji. To już zupełnie zaprzeczenie obietnicy wyborczej, bo dopłaty te miały być zwiększane. Chyba żadna grupa społeczna nie została tak oszukana, jak rolnicy. A to dopiero początek – uważa M. Kasprzak. Drugą sprawą poruszaną przez prezesa Podkarpackiego PSL było obsadzanie stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. – Rozmnożyło się towarzystwo Misiewiczów. Gdy poprzednia władza mianowała swoich ludzi na stanowiska, PiS grzmiał, że tak być nie może. Dziś robi dokładnie to samo i wszystko jest dobrze. Problem w tym, że stanowiska te dostają nie fachowcy, tylko partyjni karierowicze, bez przygotowania i wykształcenia – oceniał poseł.
– Krążąca lista kilkudziesięciu nazwisk szefów spółek i osób w nich wysoko obsadzonych to lista ludzi oddanych PiS-owi, wspierających go w kampanii politycznej, wiernych partii. W nagrodę, oprócz pracy, dostają wysokie uposażenie, przewyższające kilkukrotnie średnią krajową. To jest rzeczywiście dobra zmiana – mówił M. Kasprzak. Dostało się też zmianom w szkolnictwie. – Ci sami ludzie z PiS-u, którzy blisko 20 lat temu forsowali wprowadzenie gimnazjów, dziś pod pretekstem potrzeby zmian likwidują je. Niszczą coś, co zaczęło w końcu działać. Tak być nie może – burzył się poseł.
– Skoro PiS chce zmian dla uczniów, to niech zacznie od codziennej jednej lekcji angielskiego od najmłodszych klas, od darmowych posiłków dla każdego ucznia, od zmniejszenia liczby uczniów przypadających na klasę. To są realne rozwiązania, a nie zmienianie nazwy szkoły z podstawowej na powszechną – proponował M. Kasprzak. – Czas najwyższy, aby PiS przestał majstrować przy edukacji. Wystarczająco już narobił problemów nauczycielom, którzy boją się o swoją pracę, uczniom, którzy nie wiedzą, czy będą w gimnazjach czy też nie oraz samorządom, które zainwestowały w rozbudowę gimnazjów, a dziś inwestycje te mogą pójść na marne – zaznaczał poseł.
Pozytywną informacją, według posła, było to, że PSL na Podkarpaciu ma się dobrze. W każdym powiecie są struktury partii i choć ich kondycja jest różna, zieloni są obecni w polityce i wśród ludzi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.facet powinien milczeć po tym co robił dla rolników
Panie Kasprzak to nie koniec oszustw wyborczych.
I wszystko w temacie:http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=38589&KodKlubu=PSLdziękujemy
"Mieczysław Kasprzak i prezes podkarpackiego PSL rozpoczął konferencję prasową, informując na wstępie, że najpierw będą złe wiadomości, a dobre później. Z dobrych było tylko tyle, że PSL ma się dobrze." Jeśli ma się " dobrze" , / około 3% poparcia w/g sondaży /, no to o co ci krzykaczu chodzi?
facet powinien milczeć po tym co robił dla rolników
Panie Kasprzak to nie koniec oszustw wyborczych.
I wszystko w temacie:http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=38589&KodKlubu=PSLdziękujemy