Od 29 bm. w Muzeum Historii Miasta Przemyśla będzie można obejrzeć wystawę fotografii dokumentujących działania młodzieży z niepełnosprawnościami zrzeszonej w stowarzyszeniu Terapii przez Sztukę „Katarsis”. Obowiązuje reżim sanitarny i ograniczenie liczby zwiedzających.
Wystawa jest podsumowaniem inicjatywy „Katarsis w drodze” realizowanej w ramach projektu ”Na Wołoskim Szlaku…” finansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r., którego operatorem jest Fundacja Instytut Regionalny w Rzeszowie.
Celem działań były wydarzenia związane z kulturą wołoską i tradycjami pasterskimi. W ramach inicjatywy odbyły się warsztaty teatroterapii, tworzenia biżuterii inspirowanej tradycją karpacką, fotograficzne oraz wycieczka do gospodarstwa hodowli kóz w Gruszowej, na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego.
Inicjatywa jest współtworzona przez Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę „Katarsis”, Towarzystwo Ulepszania Miasta, Fundację Dom Ukraiński w Przemyślu i Rutha sp. z o.o.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze