Reklama

Kawał dobrego tenisa [GALERIA]

Na kortach Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy 22 Stycznia w Przemyślu rozegrany został turniej tenisowy pod egidą Polskiego Związku Tenisowego o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Na starcie stanęło 23 zawodników.

Impreza profesjonalnie zorganizowana przez POSiR z pulą nagród 8 tys. zł trwała przez trzy dni, od 9 do 11 września br. Rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych: open i powyżej 50 lat. Do tej pierwszej zgłosiło się 16 tenisistów, do drugiej – 7 z: Jarosławia, Przeworska, Łańcuta, Krakowa i Przemyśla.

W półfinałach kategorii open zmierzyli się Grzegorz Szczotka, były[paywall] koszykarz Znicza Jarosław i jego krajan Sebastian Cach. Wygrał ten pierwszy 6:4, 6:7 i krecz Cacha. W drugim półfinale rywalizowali Mateusz Walasek z Krakowa (a pochodzący z Przemyśla) oraz Adam Dryś z Przemyśla. Krakowianin, który był zdecydowanie najlepszym tenisistą całego turnieju, zwyciężył 6:1, 6:1. Meczu o 3. miejsce nie rozegrano, S. Cach bowiem po kontuzji nie był w stanie podjąć gry, więc najniższe miejsce na podium przypadło A. Drysiowi. W wielkim finale M. Walasek nie pozostawił żadnych złudzeń G. Szczotce, wygrywając 6:0, 6:3.

Reklama

W kategorii powyżej 50 lat triumfował Janusz Cach z Jarosławia, który w finale pokonał Zbigniewa Oronia 6:3, 6:3. W meczu o 3. miejsce Krzysztof Grabowy (Łańcut) po bardzo zaciętym pojedynku wygrał z Jarosławem Traczem z Jarosławia 7:5, 7:6.

Zwycięzcy w obu kategoriach zgarnęli 1 tys. zł, zawodnicy z drugich miejsc – 750 zł, z trzecich natomiast – 500 zł. Nagrody pieniężne dla triumfatorów ufundowała przemyska firma Kazar, natomiast dla tenisistów z drugich i trzecich lokat – BGŻ BNP Paribas, bank znany ze sponsorowania największych tenisowych turniejów na świecie oraz szef przemyskiej firmy MCS Daniel Daniel Nodżak.

Rozegrany został także turniej pocieszenia w kategorii open, w którym najlepsi otrzymali dyplomy. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Gawlik.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    edmund - niezalogowany 2016-09-19 08:25:20

    W półfinale wystąpił sam Grzegorz Szczotka? <zdziwiony>

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama