Reklama

KGW i strażacy-ochotnicy bogatsi o nowy sprzęt

Cztery koła gospodyń wiejskich i tyle samo ochotniczych straży pożarnych w terenu gminy Żurawica otrzymało nowy sprzęt, który posłuży im w poszerzeniu swojej działalności. Wszystko dzięki otrzymanej dotacji z ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

W ramach dotacji o łącznej wartości blisko 20 tys. zł. cztery koła gospodyń wiejskich z: Batycz, im. św. Andrzeja Boboli z Żurawicy, Orzechowiec i Maćkowic otrzymały wysokiej klasy sprzęt AGD, który posłuży im do wspólnej organizacji pikniku pod hasłem „Bezpieczne wakacje”[paywall]. Podczas imprezy prowadzona będzie akcja informacyjna ukierunkowana na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania zjawiskom: przemocy domowej, przestępstw na szkodę małoletnich, cyberprzestępczości, oszustw i lichwy oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach programu przygotowanego przez Fundusz Sprawiedliwości sprzęt o wartości 100 tys. zł otrzymali również strażacy czterech funkcjonujących na terenie gminy jednostek OSP. Druhowie OSP w Orzechowcach otrzymali zestaw hydrauliczny, OSP w Bolestraszycach stała się posiadaczem specjalistycznych ubrań „Fire Max” oraz kamery termowizyjnej, OSP Wyszatyce opryskiwacza spalinowego, natomiast OSP w Buszkowicach odebrało ponton 4-osobowy z aluminiowym dnem. 20 czerwca br. w Urzędzie Gminy Żurawica odbyła się uroczystość, podczas której wójt gminy Tomasz Szeleszczuk przekazał wymienionym zakupione sprzęty.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama