Reklama

Kibice JKS urządzili sobie rajd po osiedlu

09/09/2021 09:39

W poniedziałkową noc (6 września br.) grupa jarosławskich pseudokibiców postanowiła urządzić sobie wycieczkę po wąskich uliczkach osiedla Jagiełły. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie to, że postanowili po sobie pozostawić ślad w postaci „wysprejowanych” symboli związanych z JKS na okolicznych budynkach. Przydybała ich na tym policja. Doszło do zatrzymań. 12 chuliganów trafiło za kraty. Dwóch funkcjonariusze odstawili do mamy i taty.

Poniedziałkowej nocy miał miejsce kolejny epizod futbolowej wojny pomiędzy Radymnem a Jarosławiem.

– W poniedziałek po godzinie 21 policjanci uzyskali informację, że w Radymnie, na jednym z osiedli ma przebywać grupa osób prawdopodobnie kibiców[paywall] JKS Jarosław. W trakcie patrolowania osiedla policjanci ujawnili na 8 budynkach świeżo namalowane graffiti – informuje oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Jarosławiu asp. szt. Anna Długosz.

Niezwłocznie tutejsi policjanci podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców. Nie musieli bardzo się trudzić, bo już grubo przed g. 22 grupa zapakowana w 3 samochody wpadła w ręce funkcjonariuszy.

Do zatrzymania doszło niemal na gorącym uczynku w Radymnie, na ul. Lwowskiej, w okolicy szkoły podstawowej, urzędu miasta i pobliskiego kompleksu sportowego, na którym swoje mecze rozgrywa tutejszy MKS.

– Zatrzymano 14 mężczyzn, 12 z nich trafiło do policyjnego aresztu, dwóch nieletnich zostało przekazanych rodzicom. W sprawie trwają czynności – puentuje A. Długosz.

Na razie zatrzymanym nie przedstawiono zarzutów, we wtorek na osiedlu Jagiełły pracowali policjanci, trwa ustalanie wartości szkód – nie powinny być one znaczne, bo kilka symboli klubowych i wulgarnych haseł wypisanych na elewacjach bloków nie jest dużych rozmiarów. Niestety nawet zamalowane będą szpecić.

Problem z aktywnością kibiców lokalnych klubów piłkarskich od dawna należy do najpoważniejszych zagrożeń występujących w Radymnie. Oczywiście nie można niczego przesądzać, ale „śmiały” w kategoriach kibicowskich, a niepoważny obiektywnie rajd może zapowiadać akcje odwetowe lokalnych pseudokibiców, którzy doznali „ujmy na honorze”.

Miejmy nadzieję, że do eskalacji przemocy na tle sportowej rywalizacji jednak nie dojdzie.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    bielakpiotr019_152 2021-09-10 01:09:37

     

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-09-10 01:30:52

    Jak to mówił Marian Paździoch  ,,Panie, to jest najgorszy gatunek człowieka! Gówno w papierku po cukierku. Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznawane za wulgarne! Z takimi  to ,,Za jaja, i na latarnie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości