Reklama

Kiedy liczy się każda minuta... Koperta Życia będzie ratować życie

Wiele miast w Polsce wprowadziło już u siebie tzw. Kopertę Życia. Dołączył do nich również Przemyśl. Społeczna akcja ma ułatwić pracę służbom ratunkowym i zapewnić bezpieczeństwo osobom starszym, schorowanym i samotnym z terenu miasta.

„Koperta życia” to karta, zawierająca najważniejsze informacje o stanie zdrowia jej właściciela. Są w niej dane personalne, informacje o przebytych i aktualnych chorobach, a także przyjmowanych lekach, ponadto numer telefonu do najbliższej osoby. Kopertę umieszcza się w lodówce, a na niej nakleja widoczną naklejkę z logo akcji.

Jej pomysłodawcy uznali, że lodówka będzie najlepszym miejscem na przechowywanie takich informacji, bo jest w każdym domu, w widocznym miejscu. Dzięki kopercie służby medyczne, a także policja, straż miejska czy straż pożarna mają ułatwione zadanie. Będą szybciej mogli nieść pomoc. Zestaw zawierający stosowny formularz do wypełnienia wraz z kopertą oraz naklejki będzie można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych miejscach. W minioną środę, 14 bm., w przemyskim urzędzie miasta odbyło się już pierwsze spotkanie inicjujące akcję „Koperta Życia”.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości