Reklama

Kiedy poprawią skrzyżowanie przy galerii?

07/12/2019 14:03

Miały być ronda, futurystyczna kładka dla pieszych i zmiany w organizacji ruchu. Jest rozkopane skrzyżowanie i jazda po wertepach w środku miasta. W kontekście nowej galerii handlowej w mieście coraz częściej pojawiają się pytania już nie o to, kiedy wdrożone zostaną szumne zapowiedzi, a o to, kiedy wróci stare, ale bezpieczne rozwiązanie. Wiele wskazuje na to, że już niebawem...

Otwarcie nowej galerii handlowej, sądząc po tłumach oblegających jej korytarze, okazało się sukcesem. Niestety szumnie zapowiadane inwestycje w infrastrukturę drogową miasta jakby mniejszym. Na razie o rozpalających wyobraźnię rondach czy budowie kładki dla pieszych przestało się mówić. O wiele bardziej palącą sprawą stało się[paywall] skrzyżowanie ulic Lisińskiego, Sikorskiego i Piekarskiej. Od dłuższego czasu kierowcy muszą się liczyć w tym newralgicznym punkcie miasta z poważnymi utrudnieniami. Najpierw zamknięto ulicę Lisińskiego, potem zablokowany został jeden z pasów Sikorskiego, a kiedy ograniczające ruch oznakowanie zostało zdjęte, ulice pocięto plackami wybranej masy bitumicznej, wypełnionej oszczędnie tłuczniem i ziemią. Jazda po wspominanych ulicach wymaga żelaznych nerwów i równie mocnego zawieszenia w samochodzie – wszak od kilku miesięcy są one głównymi arteriami komunikującymi galerię handlową z resztą miasta, a ich stan techniczny odbiega od standardów.

 –Poinformowaliśmy ich, że w przypadku braku odpowiedzi będziemy musieli powiadomić odpowiednie organy o stworzeniu zagrożenia dla bezpieczeństwa zarówno ruchu pieszego, jak i samochodowego. Czekamy na odzew – informował, dodając, że kontakt z przedstawicielami firmy nie należy do najłatwiejszych.

Reklama

 

Poprawią przed zimą?

Od tego momentu sprawy jednak nieco posunęły się do przodu. PZD poinformował policję o tym, że stan prowadzonych robót zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. W odpowiedzi inwestor nawiązał kontakt z PZD i przedstawił plan naprawy nawierzchni. Jak informuje dyrektor Obłoza, firma CD Locum podpisała już umowę z wykonawcą i w trybie pilnym, przed nastaniem zimy, jezdnie na Sikorskiego, Lisińskiego i Piekarskiej mają wrócić do stanu pierwotnego. Zgodnie z zapewnieniami dyrektora Obłozy roboty mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bart - niezalogowany 2019-12-07 16:09:10

    Kiedyś budowalem - nie wielka galerie handlową tylko budynek usługowo handlowy w Zamościu. Nie było mowy o otrzymaniu zgody na użytkowanie dopuki nie została wykonana infrastruktura drogowa. I to na własny koszt. Tj. Przebudowa skrzyżowania z sygnalizacja świetlną, remont drogi z nową nawierzchnią ok. 500m.  Coś mi się wydaje że miasto, za bardzo odpuściło inwestorowi. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Xxx - niezalogowany 2019-12-07 17:41:17

    Drogi jak nie było to nie będzie tylko po dziurach jeździmy  i auta niszczymy a jakie mogą być tłumy jak w tej galerii nic nie ma kolo galerii nie stalo haha 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Cieć - niezalogowany 2019-12-07 23:37:27

    Jestem jaroslawianinem który stwierdza że ta budowla to totalna porażka-mieliśmy na ulicy Grunwaldzkiej paraliż komunikacyjny- mamy super paraliż -apogeum osiąga, gdy nasi milisińscy postanowią zajrzeć do galerii z TD-G i Mechanika.Architektura budowli,( a zwłaszcza elewacja) to jakiś postgermanistyczny, rodem z doom-a obraz budowli w duchu monumentalizmu III rzeszy. Słowem jeden wielki syf.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama