Co prawda plany były inne, bo do prac remontowo-budowlanych miało dojść już w 2018 r., ale obecne władze miasta pomysłu nie porzuciły. Pewnie z kilku powodów. Po pierwsze, obiekt przy ulicy Mickiewicza już od dawna nadaje się do kapitalnego remontu, po drugie – do wykorzystania są naprawdę duże pieniądze z zewnątrz. To kwota ponad 4 mln 100 tys. zł.
5 czerwca 2017 r. ówczesne władze miasta, na czele z prezydentem Robertem Chomą, ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej pod nazwą „Przebudowa i termomodernizacja POSiR przy ul. Mickiewicza 30 w Przemyślu”. Według treści przetargu miało być ono gotowe do 15 listopada br., zaś prace remontowo-budowlane miały ruszyć w 2018 r. Tak się jednak nie stało[paywall].
Zakres przewidywanych prac jest szeroki. Na początek miała zostać wykonana izolacja przeciwwilgociowa kompleksu budynków, wymieniona we wszystkich budynkach instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna (w tym oświetlenie hali sportowej) i centralnego ogrzewania (bez hali sportowej, w której instalacje zostały wymienione w 2009 r.). Kolejnym etapem miał być remont istniejących przybudówek przy wejściach do hali sportowej od strony parkingu, wykonanie termomodernizacji budynków (docieplenie ścian zewnętrznych, stropów nad ostatnią kondygnacją i sufitu hali sportowej). Następnymi zaś: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej we wszystkich budynkach z wyjątkiem hali sportowej, gdzie okna i drzwi zostały wymienione w 2009 r., remont budynku hotelowego z przeznaczeniem go na pokoje gościnne dla sędziów oraz zawodników, wymiana pokrycia dachu. Na finał zaplanowana była przebudowa i nadbudowa istniejącego budynku zaplecza hali sportowej od strony wschodniej pod kątem zapewnienia komunikacji, powierzchni magazynowych oraz technicznych i sanitarnych niezbędnych do obsługi hali sportowej, całkowita wymiana w budynku hali sportowej podłogi sportowej, czyli tzw. posadzki parkietowej wraz z jej konstrukcją (legary, „ślepa” podłoga, izolacja), no i oczywiście wykonanie prac malarskich we wszystkich pomieszczeniach objętych remontem.
Na razie z tych planów nici, bo na to przedsięwzięcie potrzeba wiele milionów złotych. Wiadomo, że gmina miejska Przemyśl otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 mln 147 tys. 385 zł na część przedsięwzięcia. To projekt pod nazwą „Termomodernizacja zabytkowego kompleksu sportowego”. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączny koszt to 5 mln 369 tys. 772 zł.
Kiedy się rozpocznie i czy miasto jest gotowe na wkład własny w kwocie ponad 1 mln 200 tys. zł? – Mamy gotową dokumentację techniczną. Dawno jesteśmy po audycie energetycznym dla wszystkich obiektów przy Mickiewicza, czyli: segmentu restauracyjnego, administracyjno-reprezentacyjnego, hotelowego i hali sportowej. Łącznie dla powierzchni prawie 45 tysięcy metrów sześciennych. Rok temu złożyliśmy wniosek, który został pozytywnie oceniony pod względem formalnym. Teraz jest on poddawany ocenie merytorycznej. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli na nie czekać jeszcze kolejnych kilka miesięcy. Jeśli ocena będzie pozytywna, jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie – wyjaśnił prezydent miasta Wojciech Bakun.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Inwestycja w trwałą ruinę to też sposób na nieracjonalne wydatki.
Nie lepiej sprzedać teren pod zabudowę dla prywaciarza i zobowiązać go do budowy nowej nowoczesnej hali, tą ruderę zburzyć, a ten cały śmieszny POSIR rozwiązać?
Uważam że lepiej byłoby zainwestować w nową Halę widowiskową, być może coś na kształt hali podpromie lub hali 100 lecia we Wrocławiu. Można organizować tam nie tylko mecze ale i koncerty czy konwenty (np. Naczelnik Państwa mógłby robić tam zloty swoich żołnierzy). Należy pamiętać także o tym, że ręczni z Czuwaju mają sporą szansę wejść do tej ekstraklasy i wtedy wstydem byłoby prowadzić transmisję w TV z obecnej halii. Fajną lokalizacją byłby Rybi Plac oczywiście w założeniu że wybudowano by tam też podziemny, ogólnodostępny parking. Budynek w nowoczesnym stylu pięknie pasowałby do muzeum i inkubatora przedsiębiorczości. Pozdrawiam
Wyburzyc ta sale gimnastyczna bo to hali w dzisiejszych czasach nie przypomina a nie pchac w to pieniadze. Niech graja na sali w szkole bedzie mniejszy wstyd niz teraz.
Nic nie dokładać sprzedać teren, postawić nową z prawdziwego zdarzenia, taniej będzie Hala Widowiskowo Sportowa
Poszukajmy jedną osobę w Przemyślu, która ma zdolność napisania projektu o środki unijne lub z innych źródeł.
I znowu kasa dla pozoru a co z nagrodami dla nauczycieli bo od kiedy P Bakun jest prezydentem to nie ma a w czym my jesteśmy gorsi od pupilków prezydenta. Pokąd sięgam pamięcią to były. Radni PiSU mają rację by stronić tego osobnika z prezydentury. W całym Przemyślu jest trochę nauczycieli możemy przyjechać po Pana Prezydenta taczkami. Grupa nie zaradnych karierowiczów.
Za co te nagrody? Od kwietnia nie odbywały się lekcje. Całe społeczeństwo dostało po czterech literach, pracowało za 80%, a co niektórzy potracili pracę. W kraju deficyt rekordowy, spadek PKB o 8%, a tutaj nagród się zachciewa. Doradzam, aby zwrócić się do rządu, może PIS da.
Jak PiS był w Przemyślu to było nastało to dziadostwo ,które prowadzi do tego by Przemyśl stał się znowu grodem to nie ma już nic. Bo prezydent spłaca długi po poprzednich władzach tyle ,że kosztem przemyślan odbierając im świadczenia, nagrody itp. Żadnych nowych inwestycji no chyba, że brać pod uwagę nowe deski w ławkach. Bo cokolwiek się robi to tylko dokończenie rozpoczętych inwestycji czy umów za poprzednich władzach. Ale już nie długo dosłownie parę lat stagnacji może wytrzymamy by tylko nie było za późno na nasze miasto.
Inwestycja w trwałą ruinę to też sposób na nieracjonalne wydatki.
Nie lepiej sprzedać teren pod zabudowę dla prywaciarza i zobowiązać go do budowy nowej nowoczesnej hali, tą ruderę zburzyć, a ten cały śmieszny POSIR rozwiązać?
Uważam że lepiej byłoby zainwestować w nową Halę widowiskową, być może coś na kształt hali podpromie lub hali 100 lecia we Wrocławiu. Można organizować tam nie tylko mecze ale i koncerty czy konwenty (np. Naczelnik Państwa mógłby robić tam zloty swoich żołnierzy). Należy pamiętać także o tym, że ręczni z Czuwaju mają sporą szansę wejść do tej ekstraklasy i wtedy wstydem byłoby prowadzić transmisję w TV z obecnej halii. Fajną lokalizacją byłby Rybi Plac oczywiście w założeniu że wybudowano by tam też podziemny, ogólnodostępny parking. Budynek w nowoczesnym stylu pięknie pasowałby do muzeum i inkubatora przedsiębiorczości. Pozdrawiam