Reklama

Kiedy remont hali POSiR w Przemyślu?

Co prawda plany były inne, bo do prac remontowo-budowlanych miało dojść już w 2018 r., ale obecne władze miasta pomysłu nie porzuciły. Pewnie z kilku powodów. Po pierwsze, obiekt przy ulicy Mickiewicza już od dawna nadaje się do kapitalnego remontu, po drugie – do wykorzystania są naprawdę duże pieniądze z zewnątrz. To kwota ponad 4 mln 100 tys. zł.

5 czerwca 2017 r. ówczesne władze miasta, na czele z prezydentem Robertem Chomą, ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej pod nazwą „Przebudowa i termomodernizacja POSiR przy ul. Mickiewicza 30 w Przemyślu”. Według treści przetargu miało być ono gotowe do 15 listopada br., zaś prace remontowo-budowlane miały ruszyć w 2018 r. Tak się jednak nie stało[paywall].

Co miało być (będzie) zrobione?

Zakres przewidywanych prac jest szeroki. Na początek miała zostać wykonana izolacja przeciwwilgociowa kompleksu budynków, wymieniona we wszystkich budynkach instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna (w tym oświetlenie hali sportowej) i centralnego ogrzewania (bez hali sportowej, w której instalacje zostały wymienione w 2009 r.). Kolejnym etapem miał być remont istniejących przybudówek przy wejściach do hali sportowej od strony parkingu, wykonanie termomodernizacji budynków (docieplenie ścian zewnętrznych, stropów nad ostatnią kondygnacją i sufitu hali sportowej). Następnymi zaś: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej we wszystkich budynkach z wyjątkiem hali sportowej, gdzie okna i drzwi zostały wymienione w 2009 r., remont budynku hotelowego z przeznaczeniem go na pokoje gościnne dla sędziów oraz zawodników, wymiana pokrycia dachu. Na finał zaplanowana była przebudowa i nadbudowa istniejącego budynku zaplecza hali sportowej od strony wschodniej pod kątem zapewnienia komunikacji, powierzchni magazynowych oraz technicznych i sanitarnych niezbędnych do obsługi hali sportowej, całkowita wymiana w budynku hali sportowej podłogi sportowej, czyli tzw. posadzki parkietowej wraz z jej konstrukcją (legary, „ślepa” podłoga, izolacja), no i oczywiście wykonanie prac malarskich we wszystkich pomieszczeniach objętych remontem.

Reklama

Gotowi do podjęcia wyzwania

Na razie z tych planów nici, bo na to przedsięwzięcie potrzeba wiele milionów złotych. Wiadomo, że gmina miejska Przemyśl otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 mln 147 tys. 385 zł na część przedsięwzięcia. To projekt pod nazwą „Termomodernizacja zabytkowego kompleksu sportowego”. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączny koszt to 5 mln 369 tys. 772 zł.

Kiedy się rozpocznie i czy miasto jest gotowe na wkład własny w kwocie ponad 1 mln 200 tys. zł? – Mamy gotową dokumentację techniczną. Dawno jesteśmy po audycie energetycznym dla wszystkich obiektów przy Mickiewicza, czyli: segmentu restauracyjnego, administracyjno-reprezentacyjnego, hotelowego i hali sportowej. Łącznie dla powierzchni prawie 45 tysięcy metrów sześciennych. Rok temu złożyliśmy wniosek, który został pozytywnie oceniony pod względem formalnym. Teraz jest on poddawany ocenie merytorycznej. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli na nie czekać jeszcze kolejnych kilka miesięcy. Jeśli ocena będzie pozytywna, jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie – wyjaśnił prezydent miasta Wojciech Bakun.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-09-25 17:02:47

    Inwestycja w trwałą ruinę to też sposób na nieracjonalne wydatki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mirek - niezalogowany 2020-09-25 17:08:28

    Nie lepiej sprzedać teren pod zabudowę dla prywaciarza i zobowiązać go do budowy nowej nowoczesnej hali, tą ruderę zburzyć, a ten cały śmieszny POSIR rozwiązać?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    naczelny obserwator - niezalogowany 2020-09-25 17:15:29

    Uważam że lepiej byłoby zainwestować w nową Halę widowiskową, być może coś na kształt hali podpromie lub hali 100 lecia we Wrocławiu. Można organizować tam nie tylko mecze ale i koncerty czy konwenty (np. Naczelnik Państwa mógłby robić tam zloty swoich żołnierzy). Należy pamiętać także o tym, że ręczni z Czuwaju mają sporą szansę wejść do tej ekstraklasy i wtedy wstydem byłoby prowadzić transmisję  w TV z obecnej halii.  Fajną lokalizacją byłby Rybi Plac oczywiście w założeniu że wybudowano by tam też podziemny, ogólnodostępny parking. Budynek w nowoczesnym stylu pięknie pasowałby do muzeum i inkubatora przedsiębiorczości. Pozdrawiam 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości