Reklama

Kiedyś muszą odbierać odpady komunalne...

– Czy śmieciarki odbierające odpady komunalne muszą to robić w godzinach szczytu? W mieście tworzą się wówczas potężne korki, co wielu osobom przeszkadza w dotarciu do pracy – zastanawia się jeden z naszych czytelników. – Nie ma w tym żadnej złośliwości. Kiedyś musimy to zrobić. Przeanalizujemy to. Jeśli rzeczywiście komuś utrudniamy życie, to przepraszamy – zripostował prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Andrzej Ziemniak.

– Od dawna zastanawiam się, dlaczego w naszym mieście śmieciarki opróżniają kontenery w newralgicznych godzinach porannych, kiedy na ulicach jest wzmożony ruch? W poniedziałek, 21 marca, jechałem samochodem z jednego krańca miasta na drugi. Niestety sforsowanie ulicy Jagiellońskiej okazało się niemożliwe, bo utworzył się tam ogromny korek, wynikający z utrudnień, za które odpowiedzialne były służby dbające o czystość w mieście – opowiada jeden z naszych czytelników[paywall]. – Oczywiście panowie wykonywali swoją pracę i chwała im za to, pytanie tylko, czy nie można wywozić śmieci o innej porze niż ósma rano, kiedy wszyscy spieszą się albo do pracy, albo podwożą dzieci do szkół? W niektórych miastach odbywa się to choćby o szóstej nad ranem lub późnym wieczorem, po godzinie dwudziestej. Wiem, że zaraz odezwą się głosy, że przecież należałoby za to zapłacić wyższe stawki. Więc może warto byłoby zorganizować przetarg i znaleźć konkurencyjne dla miejskich spółek firmy, które wykonają tę robotę za porównywalne pieniądze, tyle że nie w godzinach szczytu, kiedy wszyscy się spieszą – podsumował.

– Przyznaję, że są z tym problemy, ale nie z naszej winy. Pamiętam, jak kiedyś zapytał mnie o to sam prezydent miasta. Przemyśl jest specyficznym miastem pod względem urbanistycznym. Są wąskie ulice, bywa, że nie jesteśmy w stanie podjechać pod same pojemniki. Samochodami kierują wybitni specjaliści, jeżdżący na centymetry. Trzeba jednak wiedzieć, że kiedyś te odpady musimy odebrać. Czy to będzie godzina dziesiąta, trzynasta czy szesnasta, zawsze jakiejś grupie osób będzie to przeszkadzać. Proszę sobie wyobrazić sytuację, że śmieciarka podjeżdża o godzinie piątej nad ranem na jakieś osiedle i zaczyna się tłuc. Ludzie mieliby słuszne pretensje o zakłócanie ciszy nocnej. Na ulicach miasta także zawsze jest ruch i czy to będzie ósma rano czy szesnasta, przejazd śmieciarki może tworzyć korki. Ale zapewniam, nie ma tym żadnej złośliwości czy celowego działania z naszej strony. Jeśli to komuś przeszkadza, to wypada nam tylko przeprosić. Obiecuję, że raz jeszcze przeanalizujemy nasz grafik i coś ewentualnie poprawimy – zapewnił prezes A. Ziemniak.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kornelia - niezalogowany 2016-04-03 04:02:31

    Panie Ziemniak, pańska beztroska i nonszalancja powala! Będzie pan analizował, CO? Rusz pan dupę  sam pan zobaczysz!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    abc - niezalogowany 2016-04-16 08:31:44

    w nocy maja zbierac smieci  ? do pracy trzeba szybciej wyjechac a nie za piec 7  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama