Reklama

Kierowca pomógł zatrzymać pijanego 20-latka, który prowadził bez uprawnień

Zgłaszający jechał za samochodem, którego kierowca prowadził auto "wężykiem". Wykazując się postawą obywatelską, poinformował o tym policję. 20-latek miał ponad 2 promile.

25 marca, po godz. 20 dyżurny niżańskiej komendy otrzymał informację od osoby, która jadąc drogą krajową nr 77, zauważyła jadący "wężykiem" samochód marki Alfa Romeo. Podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, w trosce o zdrowie i życie innych uczestników ruchu, mieszkaniec powiatu postanowił poinformować o zajściu policję. Jadąc za pijanym kierowcą, informował policjantów, gdzie się on znajduje. W końcu udało się zatrzymać 20-letniego kierującego alfą. Alkomat wykazał, że miał  ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, nie miał też dowodu rejestracyjnego ani ubezpieczenia.

Pojazd został odholowany na parking strzeżony. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kat - niezalogowany 2015-03-26 18:06:01

    kiedyś zatrzymałem tez pijanego kierowce (kilka lat temu).  Efekt- ja cztery razy w sadzie bo pan się odwoływał itp. później poddal sie leczeniu na nałóg alkoholowy i mi tez dali spokój. Ale ja? nałaziłem się po sadzie jak bym to ja był oskarżony.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama